-A +A
11.06.2019
Ogólnopolski Turniej Karate po raz 15 w Ostrowi Mazowieckiej

 Od piętnastu lat karatecy z całej Polski zjeżdżają się w czerwcu na turniej organizowany przez Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai. Honorowy Patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer. W tym roku również Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek wsparł ostrowski turniej.  Nie zabrakło również Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej, który aktywnie wspiera ostrowskich karateków.

W tym roku do Ostrowi Mazowieckiej przyjechało 275 zawodników z 19 klubów karate. Zawodnicy rywalizowali w kumite oraz kata. Do startu w zawodach zgłosili się bardzo mocni zawodnicy, więc o każdy medal musieliśmy mocno walczyć. Wszyscy zawodnicy rozegrali 190 walk, najlepsi technicy wystartowali w elitarnym turnieju kata gdzie wykonywali tylko zaawansowane formy. Ostrowski klub wywalczył drużynowo trzecie miejsce za KSW Bushi i klubem karate ze Skarżyska-Kamiennej.

Turniej, który odbył się 1 czerwca był jedną z imprez towarzyszących 17. Dniom Ostrowi Mazowieckiej.

W zawodach wzięły udział kluby z Otwocka, Skarżyska-Kamiennej, Wołomina, Szczytna, Augustowa, Grajewa, Białegostoku, Łomży, Inowrocławia, Bydgoszczy Siedlec, Zielonki, Góry Kalwarii, Wasilkowa, Warszawy, Radomska, Wyszkowa oraz oczywiście ze wszystkich sekcji Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.Sędzią głównym zawodów był shihan Paweł Juszczyk zaś organizatorem Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai - sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak.

Turniej został rozegrany zgodnie z zasadami Polskiej Federacji Karate Kontaktowego, do której należy również OKKK.

Źródło: OKKK

Załącznik: 
ZałącznikWielkość
PDF icon komunikat_koncowy_ostrow_maz_1-06-2019.pdf55.1 KB