-A +A
05.03.2018
Ostrowscy karatecy wywalczyli złoto i srebro w Zamościu

3 marca w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin. Junior Maciej Grabowski wywalczył złoto w kata, a Kacper Dzierżoniowski srebro w kumite młodzików.

- Dzisiaj wielki dzień dla naszych męskich zawodników – relacjonuje Radosław Grabowski z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai i dodaje - Maciek mimo, że kolejny raz na zawodach wychodził na matę jako pierwszy otrzymał świetne noty i po tej turze zajął pierwszą pozycję. W turze finałowej potwierdził swoją bardzo dobrą formę i nie pozwolił rywalom na odebranie pierwszego miejsce ponownie utrzymując najwyższe noty od 7 sędziów.  Kacper Dzierżanowski w bardzo licznie obsadzonej kategorii musiał stoczyć tego dnia aż trzy walki aby dotrzeć do finału i dopiero w czwartej walce uległ swojemu przeciwnikowi z Zambrowa.  Pozostali - Julia Skwierczyńska i Magda Baczewska 5 i 6 miejsca, tuż za podium. Niestety miały kiepskie losowanie i swoje najgroźniejsze przeciwniczki napotkały w ósemce. Finalistki tej kategorii nie miały już żadnych problemów z kolejnymi przeciwniczkami a z naszymi wygrały w dogrywkach.  Szkoda bo te walki powinny odbyć się przynajmniej w półfinale.  Pozostaje satysfakcja że dziewczyny stoczyły po dwa świetnie pojedynki. Dominika Wojewódzka niestety przegrała swoją pierwszą walkę. Ewa Pasek również, ale w konkurencji kata weszła do tury finałowej i ostatecznie zajęła 8 miejsce. Bardzo dobrze mimo, że bez efektu medalowego zawalczyły młodziczki. Wiktoria Pędzich przegrała po dogrywce a Weronika Kempista wygrała pierwszą walkę ale uległa przeciwniczce w kolejnej walce. Wiktoria uplasowała się na 8 miejscu a Weronika na 7.  Aleksander Cydejko podobnie, wygrał jedną walkę ale przegrał w następnej po dogrywce co dało mu 6 miejsce.

Makroregion i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zgromadziły 280 zawodników z 40 klubów z Mazowsza, Podlasia, Warmińsko-Mazurskiego i Lubelskiego. Obecnie jest to najmocniejszy makroregion w Polsce. Staruje w nim największa liczba dobrych zawodników z wielu bardzo dobrych klubów. Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak znaleźli się w składach sędziowskich. Sędziowali zarówno kata jak i kumite.

Źródło: OKKK