-A +A
30.11.2018
Ostrowscy karatecy z 5 medalami na Pucharze Europy

9 zawodników i zawodniczek z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wystartowało w Warszawie na Pucharze Europy w Karate Kyokushin. Wśród seniorów U2 rywalizowała Michalina Chrobot. W kategorii juniorów wystartowali: Maciej Grabowski w kata, Julia Skwierczyńska i Magda Baczewska w kumite, w juniorach młodszych Ewa Pasek. Kumite młodzików – Wiktoria Pędzich, Weronika Kempista, Kacper Dzierżanowski. W kategorii kadetów wystartował Tomasz Parafiński. Nasi zawodnicy rywalizowali z zawodnikami z Białorusi, Bułgarii, Grecji, Niemiec, Izraela, Szwajcarii, Łotwy, Słowacji, Rumunii, Kazachstanu, Rosji, Hiszpanii, Ukrainy, Czech oraz Polski.

Czworo z naszych zawodników dotarło do finałów zdobywając srebrne puchary. Michalina Chrobot w pięknym stylu wygrała swoją pierwszą walkę z reprezentantką Czech, jednak w finale zmuszona była poddać walkę z powodu kontuzji dłoni. Maciej Grabowski w kata juniorów w bardzo wyrównanej kategorii przeszedł eliminacje, pokazał klasę w półfinale dostając się do ścisłego finału i ostatecznie zajął drugie miejsce. Piękną niespodziankę zrobiły Wiktoria Pędzich oraz Weronika Kempista, które jak burza przeszły przez eliminacje i dopiero w finałach uległy swoim przeciwniczkom z Ukrainy. Ewa Pasek dostała się do półfinału jednak przegrała walkę o wejście do ścisłego finału i ostatecznie zajęła trzecie miejsce.  Nasze juniorki Julia i Magda niestety, mimo świetnych walk, również nie zdołały przebić się do strefy medalowej, podobnie jak Kacper Dzierżanowski i Tomasz Parafiński.

Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski znalazł się w składzie sędziowskim, sędziując również niektóre walki finałowe. Sensei Tomasz Marcjaniak opiekował się ostrowską drużyną i pełnił rolę sekundanta. Poziom organizacyjny i sportowy zawodów, które odbyły się w dniach 24-25 listopada był bardzo wysoki. Można było zobaczyć wiele ciekawych i efektownych walk. W turnieju wzięło udział 453 zawodników z 19 krajów ze światowych organizacji Kyokushin tj.: World Kyokushin Budokai, IKO Matsushima, WKO Shinkyokushin, Kyokushin-kan, IFK, IKA Kyokushinryu, IKO Catalunya, IKO Matsui, IKO Nakamura i Oyama Karate. Organizatorem był KSW Bushi kierowany przez Shihan Pawła Juszczyka.

Źródło: OKKK

Najbliższe wydarzenia

26
Września
od 26.09 do 27.09
26
Września
godz. 14:00
27
Września
godz. 12:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00
23
Listopada
godz. 10:00
14
Grudnia
godz. 10:00

Mapa Miasta