-A +A
05.12.2018
Ostrowska „Czwórka” Solidarną Szkołą

Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej od trzech lat współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja, która jest inicjatorem konkursu „Solidarna Szkoła”. Konkurs skierowanym jest do wszystkich szkół biorących udział w programie Stypendia św. Mikołaja. Program ten ma na celu uhonorowanie szkół, które zbiorą na swoim subkoncie najwięcej środków na rzecz stypendiów dla uczniów.

W tym roku po raz kolejny ostrowskiej „Czwórce” udało się znaleźć w czołówce ogólnopolskiego rankingu szkół najlepiej działających na rzecz fundacji. Uroczysta gala rozstrzygnięcia konkursu „Solidarna Szkoła” odbyła się 4 grudnia w Sali Białej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Wzięli w niej udział: dyrektor szkoły Piotr Siwek, koordynatorzy Monika Kruk i Sylwia Suchta oraz wolontariuszki Klaudia Krutczenko, Amelia Lendzioszek i Aleksandra Podbielska. Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowi Mazowiekiej otrzymała dyplom „Solidarnej Szkoły” i nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł za zajęcie 3. miejsca w kategorii szkół podstawowych, pochodzących z miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Dodatkową nagrodą dla przybyłych na galę wolontariuszy było zwiedzanie Pałacu w Wilanowie.

Cieszymy się, że ostrowska „Czwórka” wykazuje się największą aktywnością na rzecz pomocy utalentowanej młodzieży. Od początku współpracy z fundacją udało się nam przyznać całoroczne stypendia dziewięciu uczniom „Czwórki”. Działalność Fundacji oraz wsparcie finansowe uczniów nie byłoby możliwe bez wsparcia lokalnej społeczności, której serdecznie dziękujemy!

Źródło: Szkoła Podstawowa Nr 4