-A +A
02.03.2015
Ostrowska młodzież wystawiła musical Katharsis

W niedzielne popołudnie, 1 marca 2015 roku, hala sportowa MOSiR przy ul. Warchalskiego zmieniła się w prawdziwą salę koncertową. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili wokaliści z Ostrowskiego Studia Piosenki, zespół Besmall oraz tancerze Freeway Dance Studio. Na koniec odbył się musical „Katharsis”, w którym wystąpili ostrowscy aktorzy.

Jak mówi Piotr Trentowski - Chcieliśmy zrobić coś profilaktycznego co nie opiera się na sztampowej fabule. Coś co wykracza poza granice obecnie znanej nam profilaktyki, coś co przykuwa uwagę, coś co jest inne. Katharsis to spektakl oparty na ramach tragedii greckiej. Cała akcja dzieje się w klubie "Katharsis", który staje się na ten jeden wieczór dla młodych ludzi miejscem relaksu i wspaniałej zabawy. Celem musicalu jest uświadomienie każdego człowieka o ogromnej roli odpowiedzialności w życiu, jak z pozoru niewinny czyn prowadzi w konsekwencji do tragedii. 

Spektakl adresowany był głównie do młodzieży i opowiadał historię młodych ludzi, którzy na imprezie klubowej pod wpływem emocji i narkotyków dopuszczają się niemoralnych czynów, których konsekwencją jest śmierć człowieka. Dwie dziewczyny (Angelika i Klaudia) zakładają się, że jedna z nich poderwie pierwszego chłopaka, który podejdzie do baru. Niestety celem, który sobie upatrzyły jest chłopak, który jest zaręczony (Paweł). Przez szereg prób rozbijają jego związek z Darią co prowadzi do jej samobójstwa. Fabułę oparto na konwencji tragedii greckiej  - jedność czasu, miejsca i akcji. Nowatorskie było wykorzystanie samej muzyki klubowej do oprawy tego dzieła.

Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu był  Piotr Trentowski, autorami tekstów: Piotr Trentowski i Julia Wityńska, za oprawę muzyczną odpowiadali: Piotr Trentowski, Bartosz Zadroga i Marek Ortila. Obsada spektaklu: Paweł (narzeczony) - Kamil Zalewski, Daria (narzeczona) - Olga Gajewska, Dj - Bartosz Zadroga, Angelika (główna zła rola) -Klaudia Dąbkowska, Klaudia (II zła rola) - Julia Wityńska, Barman - Jacek Stachacz, Sebastian (diler) - Remigiusz Danelczyk.

Inicjatorem realizacji projektu „Lokalni Niezwyczajni” był ostrowski licealista, Bartosz Zadroga. W organizację spektaklu włączyła się również ostrowska grupa PaT. Projekt był dofinansowany przez Miasto Ostrów Mazowiecka. (PM)

Najbliższe wydarzenia

10
Sierpnia
godz. 09:00
14
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
01
Września
od 01.09 do 30.11
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00