-A +A
31.03.2014
Ostrowskie Centrum Dialogu Społecznego otwarte!
Ostrowskie Centrum Dialogu Społecznego otwarte!

Młodzieżowa Rada Miasta uchwałą powołała do życia Centrum Dialogu.
 
31 marca 2014 r. w Sali Reprezentacyjnej Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miasta. Jednym z najważniejszych punktów obrad było powołanie Ostrowskiego Centrum Dialogu Społecznego. Młodzi radni zwrócili uwagę, że dialog społeczny w ramach swojej działalności już prowadzą m.in. z Urzędem Miasta, Komendą Powiatową Policji, różnymi jednostkami życia społecznego, a także z zagranicznymi partnerami. Wyrazili chęć pogłębiania dialogu ze wszystkimi, a wyrazem tego jest stworzenie Ostrowskiego Centrum Dialogu Społecznego.
 
W głosowaniu młodzi radni jednogłośnie opowiedzieli się za otwarciem centrum. Niedługo później, już na miejscu przy budynku na ul. Partyzantów, odbyło się historyczne nadanie nazwy. Jeden z radnych Kamil Kisło przytwierdził tablicę informacyjną na budynku co nastąpiło równo o godzinie 12:00. Chwilę później młodzi radni, burmistrz Władysław Krzyżanowski, pierwszy zastępca burmistrza Danuta Janusz, sekretarz Tadeusz Legacki i wszyscy zaangażowani w powstanie centrum dokonali symbolicznego aktu przecięcia wstęgi. Do wnętrza budynku zaprosiła wszystkich zebranych przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Oliwia Rypińska.
 
- Wyraźnie widać, że ten dialog jest niezbędny. – powiedział burmistrz Władysław Krzyżanowski. – Nie można było nic piękniejszego w tym miejscu wymyślić. – dodał i podziękował wszystkim jednostkom miejskim oraz pracownikom Urzędu Miasta za włożoną pracę w remont budynku, który tego dnia urzeczywistnił piękną ideę dialogu.
 

Najbliższe wydarzenia

13
Lipca
godz. 09:00
27
Lipca
godz. 09:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00