-A +A
14.06.2019
Ostrowskie przedszkolaki nagrodzone w Konkursie Ekologicznym

12 czerwca w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Ekologicznego, zorganizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pod hasłem: „Chroń naturę - nic wielkiego, zrób dla Ziemi coś dobrego!”. Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 już po raz trzeci wzięły w nim udział - dwukrotnie zdobyły II miejsce. Również w bieżącym roku, spośród 210 przedszkoli zdobyły medalowe miejsce - tym razem III.

Gala wręczania nagród odbyła się w siedzibie Fundacji „Pociechom”, gdzie gościem honorowym była Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. Trójka przedszkolaków: Patryk Grodzki, Julka Płotczyk i Paulina Dobosz wraz z nauczycielką panią Agnieszką otrzymała dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Natomiast dyrektor Małgorzata Zalewska odebrała nagrodę dla przedszkola - ekologiczny oczyszczacz powietrza. Dodatkową atrakcją spotkania był uroczysty wspólny posiłek oraz możliwość kontaktu dzieci z alpakami i jazda na kucykach.

Udział przedszkolaków w konkursie nie tylko daje możliwość zaprezentowania uzdolnień plastycznych, ale też przybliża treści ekologiczne, co w przyszłości zaowocuje mądrą troska o środowisko naturalne.

Źródło: Miejskie Przedszkole Nr 1

Najbliższe wydarzenia

20
Czerwca
Całodzienne
12
Września
Całodzienne