-A +A
25.10.2017
Otrzęsiny w SP nr 1

18 października br. odbyły się otrzęsiny uczniów klas czwartych, które zorganizował Samorząd Uczniowski SP 1 wraz z opiekunami. W zabawie uczestniczyło sześć klas czwartych. Otrzęsiny są średniowiecznym zwyczajem polegającym na poddawaniu każdego wstępującego na uniwersytet, różnym żartobliwym próbom. Jeśli kandydat je zwycięsko przebył, zaliczano go w poczet studentów i nazywano żakiem. Tak też stało się w naszej szkole. Samorząd Uczniowski przygotował kilka konkurencji, aby sprawdzić gotowość uczniów klas czwartych do wstąpienia w szeregi uczniów Dużej Jedynki. Zmagania oceniała komisja w skład której weszli: dyrektor szkoły Dorota Ziemczyk, opiekun SU Lilianna Kuczyńska, przewodnicząca SU Maria Leszczyńska. Uroczystość poprowadziła Barbara Jaroszkiewicz – opiekun SU a towarzyszyli jej członkowie Samorządu Uczniowskiego.

„Czwartacy” mieli za zadanie ułożenie tekstu o swojej klasie i zaśpiewanie go na melodię piosenki Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”. Wszyscy w bardzo odpowiedzialny sposób podeszli do zadania. Prezentacja klas wypadła wspaniale.  Następnie przedstawiciele klas zmierzyli się z testem wiedzy o szkole, który zawierał m.in. pytania: Jak nazywa się Dyrektor szkoły? Jaki jest adres szkoły? Wymień skład S. U. itp. Kolejna konkurencja to zadanie dla sportowców. Był to szybki bieg w miejscu przez10 sek. Z wysokim unoszeniem kolan i klaśnięciem pod uniesioną nogą. Liczyła się liczba klaśnięć. Następnie uczniowie układali puzzle. Po prawidłowym dobraniu elementów powstało logo Samorządu Uczniowskiego SP 1. Były również zadania dla wychowawców. Panie musiały napisać wg listy z dziennika 10 imion inazwisk uczniów ze swojej klasy. W ostatnim zadaniu wychowawcy musieli zjeść plasterek cytryny z uśmiechem na twarzy. Wszyscy uczestnicy bawili się bardzo dobrze.

Po ogłoszeniu wyników nastąpił bardzo ważny moment, czyli ślubowanie. Stojąc na baczność czwartoklasiści ślubowali m.in. rzetelnie i sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, godnie reprezentować szkołę, pomagać i wspierać słabszych i zawsze w dobrym humorze witać nowy dzień. Na koniec dyrektor szkoły Dorota Ziemczyk wręczyła klasom czwartym pamiątkowe dyplomy. Od tego momentu czwartoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej. Gratulujemy!

                                                        Samorząd Uczniowski