-A +A
24.05.2019
Otwarte strefy aktywności powstaną w Ostrowi

Ukazały się wyniki konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2019.

Miasto uzyskało 75 tys. złotych dofinansowania na dwa zadania - sprawnościowy plac zabaw wraz z ogrodzeniem z siłownią plenerową przy ulicy Lubiejewskiej oraz strefę relaksu z siłownią plenerową przy ul. Szkolnej.

Na osiedlu przy ul. Lubiejewskiej, obok Miejskiego Domu Kultury, zamontowanych zostanie sześć nowych urządzeń siłowni zewnętrznej o nawierzchni trawiastej, takich jak orbitrek, biegacz, jeździec, wyciskanie siedząc, wioślarz oraz wahadło. Na placu stanie też huśtawka, zestaw sprawnościowy, namiot linarium, stół do gry w szachy oraz tablica edukacyjna do gry w kółko i krzyżyk. Zamontowane zostaną także nowe element małej architektury takie jak stojak na rowery, kosze na śmieci oraz ławki.

Na placu zabaw przy ul. Szkolnej zamontowanych zostanie sześć nowych urządzeń siłowni zewnętrznej, również o nawierzchni trawiastej. Będzie to biegacz, rowerek, wioślarz, prasa nożna, wyciskanie siedząc z wyciągiem górnym oraz orbitrek eliptyczny z nartami biegówkami. Zamontowane zostaną też urządzenia edukacyjno-rekreacyjne, takie jak stół do ping-ponga, stół do gry w szachy oraz tablica do gry w kółko i krzyżyk. Ustawionych zostanie sześć dodatkowych ławek, a także kratki do pnączy i pergola.

Strefy będą ogólnodostępne i bezpłatne. Będą to miejsca aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych, osób starszych, a także niepełnosprawnych. Instalacja urządzeń wpłynie nie tylko na poprawę estetyki przestrzeni publicznej, ale też da możliwość do czynnego spędzania czasu wolnego osobom w każdym wieku.

Wniosek o dofinansowanie został przygotowany przez pracowników Wydziału Rozwój Gospodarczego Urzędu Miasta.

Najbliższe wydarzenia

27
Lipca
godz. 09:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00