-A +A
03.10.2016
Pierwsze tego typu mistrzostwa Ostrowi

1 października Park Street Workout przy ul. H. Trębickiego stał się areną zmagań zawodników i zawodniczek startujących w dwóch dyscyplinach Street Workout i CrossFit.

Park Street Workout powstał w Ostrowi Mazowieckiej w drugiej połowie roku, a już w październiku stał się centrum sportowej rywalizacji w dyscyplinach siłowo – wytrzymałościowych – wskazał burmistrz Jerzy Bauer. Realizacja tej inwestycji to również w dużej mierze inicjatywa mieszkańców, która spotkała się z pozytywnym odzewem samorządu i jak zapewnił Burmistrz, samorząd będzie takiego wsparcia udzielał również w przyszłości. Nie zabrakło także życzeń udanej zabawy i rywalizacji w duchu sportu.

Zanim zawodnicy mogli stanąć na linii startu pokaz Street Workout zaprezentowało trzech ostrowian: Sebastian Tomala (wywiad z Sebastianem), Mateusz Kowalczyk i Krystian Szuba. Dynamiczne ewolucje połączone z niezwykłą siłą, raz za razem skłaniały widzów do spontanicznych oklasków.

Po pokazach przyszła kolej na zawodników, reprezentantów różnych miejscowości i klubów sportowych. Wśród nich zawodnicy z Ostrołęki, Ząbek, Modlinka, Małkini Górnej, Andrzejewa i oczywiście Ostrowi Mazowieckiej. Jako pierwsze wystartowały panie w konkurencji CrossFit. Na torze czekały na nie takie ćwiczenia jak podciągnięcia, wskoki na podest, przerzucanie opony, uderzenia kijem w oponę czy wyciskanie kettla. Najlepsza okazała się Dorota Mysiołowska (Fitnessfera Klub), zawodniczka z Ostrowi Mazowieckiej zakończyła konkurencję z czasem 1 minuta, 52 sekundy. Identyczny tor czekał również na panów startujących w dwóch kategoriach. Zwycięstwo w kategorii zawodników sportów walki odniósł zawodnik z Ostrołęki Karol Łasiewicki (Fight Academy) z czasem 1 minuta, 32 sekundy. Natomiast w kategorii mężczyzn zawodnik z Ząbek Piotr Krupa (Projekt Workout) z czasem 1 minuta 36 sekund.

Konkurencję Street Workout również rozpoczęły panie, które miały za zadanie wykonać 3 ćwiczenia następujące po sobie. Za każde prawidłowo wykonane powtórzenie przyznawane były punkty: 3 za wznosy nóg, 1 za wypchnięcia na maszynie, 2 za podciągnięcia na maszynie. Największą ilość punktów zgromadziła zawodniczka z Ostrołęki Paulina Rajchenbach (Fight Academy) – 302 punkty (24 wznosy nóg, 30 wypchnięć na maszynie, 100 podciągnięć na maszynie). Zawodnicy w kategorii mężczyzn również zmierzyli się w konkurencji składającej się z trzech ćwiczeń, choć odmiennych niż te w kategorii kobiet: podciągnięcia (3 punkty), pompki na ziemi (1 punkt) i pompki na poręczach (2 punkty). Wyraźną przewagę uzyskało dwóch zawodników, a o końcowym zwycięstwie zadecydowały zaledwie dwa punkty. Ostatecznie Puchar Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej powędrował do zawodnika z Ostrowi Karola Rzempołucha (Academia Gorila), który zakończył zmagania ze 140 punktami (20 podciągnięć, 66 pompek na ziemi, 7 pompek na poręczach).

Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharami, a ponadto zawodnicy i zawodniczki z najlepszych trzech miejsc otrzymali medale, dyplomy i karnety na zajęcia w Academi Gorila Ostrów Mazowiecka oraz karnety na basen.

Zawodom towarzyszyły zabawy na dziecięcym torze przeszkód przygotowanym przez Academie Gorila Ostrów Mazowiecka. Dla każdego uczestnika zabaw przewidziano dyplomy upominkowe „za siłę, odwagę i sprawność fizyczną”.

I Mistrzostwa Ostrowi Street Workout i CrossFit o Puchar Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej zorganizowali: Miasto Ostrów Mazowiecka, Academia Gorila Ostrów Mazowiecka oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

CrossFit kategoria kobiet

 1. Dorota Mysiołowska (Fitnessfera Klub), Ostrów Mazowiecka – 1:52
 2. Ewa Popowska (Academia Gorila), Ostrów Mazowiecka – 1:59
 3. Anna Wyszomirska (Academia Gorila), Ostrów Mazowiecka – 2:18

Legenda: imię i nazwisko zawodniczki, reprezentowany klub, miejscowość, uzyskany czas

CrossFit kategoria zawodników sportów walki

 1. Karol Łasiewicki (Fight Academy), Ostrołęka – 1:32
 2. Karol Rzempołuch (Academia Gorila), Ostrów Mazowiecka – 1:37
 3. Łukasz Miłek (Fight Academy), Ostrołęka – 1:44

Legenda: imię i nazwisko zawodnika, reprezentowany klub, miejscowość, uzyskany czas

CrossFit kategoria mężczyzn

 1. Piotr Krupa (Projekt Workout), Ząbki – 1:36
 2. Marcin Majewski (Academia Gorila), Ostrów Mazowiecka – 1:45
 3. Arkadiusz Butor (Academia Gorila), Małkinia Górna – 2:06

Legenda: imię i nazwisko zawodnika, reprezentowany klub, miejscowość, uzyskany czas

Street Workout kategoria kobiet

 1. Paulina Rajchenbach (Fight Academy), Ostrołęka – 302 punkty (24, 30, 100)
 2. Anna Wyszomirska (Academia Gorila), Ostrów Mazowiecka – 288 punktów (12, 12, 120)
 3. Agnieszka Bałazy (Fight Academy), Ostrołęka – 248 punktów (21, 25, 80)

Legenda: imię i nazwisko zawodniczki, reprezentowany klub, miejscowość, wynik punktowy (wznosy nóg – 3 punkty, wypchnięcia na maszynie – 1 punkt, podciągnięcia na maszynie – 2 punkty)

Street Workout kategoria mężczyzn

 1. Karol Rzempołuch (Academia Gorila), Ostrów Mazowicka – 140 punktów (20, 66, 7)
 2. Sebastian Stepnowki (Street Workout Ostrów Mazowiecka), Ostrów Mazowiecka – 138 punktów (19, 59, 11)
 3. Piotr Krupa (Projekt Workout), Ząbki – 117 punktów (18, 45, 9)
 4. Krystian Szuba, Ostrów Mazowiecka – 100 punktów (17, 35, 7)
 5. Jarosław Czyżewski (Fight Academy), Ostrołęka – 90 punktów (15, 43, 1)
  Michał Kaczorowski, Andrzejewo – 90 punktów (18, 34, 1)
 6. Kamil Łazicki, Ostrów Mazowiecka – 82 punkty (16, 26, 4)

Legenda: Imię i nazwisko zawodnika, reprezentowany klub, miejscowość, wynik punktowy (podciągnięcia – 3 punkty, pompki na ziemi - 1 punkt, pompki na poręczach – 2 punkty)

 

Najbliższe wydarzenia

14
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
01
Września
od 01.09 do 30.11
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00