-A +A
23.09.2019
Początek jesieni w dźwiękach muzyki klasycznej

Muzycy Filharmonii Kameralnej w Łomży po raz kolejny wystąpili przed ostrowską publicznością. W minioną niedzielę w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej odbył się koncert w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”. Koncert nosił tytuł „Od baroku do romantyzmu”.

Rozbrzmiewała muzyka piękna i różnorodna, pogodna i poważna, sakralna i świecka. Mogliśmy usłyszeć znakomitych instrumentalistów i wokalistów, wspaniały zespół kameralny i solistów najwyższej klasy. Wystąpili między innymi Ewa Murzynowska – sopran oraz Kacper Dąbrowski – flet. Muzycy zagrali pod batutą Hiszpana Juana Garcia Rodrigueza.

W programie koncertu usłyszeliśmy dzieła między innymi: J.S. Bacha, A. Vivaldiego, W.A. Mozarta, S. Moniuszki. Była to prawdziwa uczta dla melomanów. Widownia, która po brzegi wypełniła świątynię była wręcz zachwycona.

Koncert odbył się pod honorowym patronatem Starosty Ostrowskiego Zbigniewa Chrupka. Mecenat nad koncertem objął Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer.

Organizatorem koncertu była Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Najbliższe wydarzenia

01
Maja
od 01.06 do 07.06
05
Czerwca
od 05.06 do 07.06
20
Czerwca
Całodzienne
12
Września
Całodzienne