-A +A
10.02.2020
Porozumienie o współpracy z Państwowym Muzeum Etnograficznym

Burmistrz miasta Jerzy Bauer kontynuując działania na rzecz wspierania lokalnego dziedzictwa podpisał porozumienie o współpracy z Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Przed dwoma laty zawarte zostało podobne porozumienie z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Wczoraj obchodziliśmy I Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej. Z tej okazji 10 lutego w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie w Jatkach z udziałem wielu znamienitych gości.

To była bardzo ciekawa i merytoryczna dyskusja na temat roli samorządu w kształtowaniu i wspieraniu lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Dziękujemy wszystkim Państwu za obecność. W spotkaniu, które odbyło się 10 lutego w Jatkach udział wzięli m.in.: ks. prof. Henryk Skorowski z UKSW w Warszawie, Tadeusz Zając p.o. dyrektora Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Magdalena Ulejczyk  p.o. dyrektora Mazowieckiego Instytutu Kultury, Maria Samsel dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Anna Wiśniewska zastępca dyrektora Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, Krzysztof Bereda dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku, Tomasz Szymański z Muzeum Przyrody w Drozdowie, Krzysztof Braun przedstawiciel Mazowieckiego Towarzystwa Naukowego, emerytowany pracownik Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, Anna Król z Fundacji Koherencja, Marek Filipowicz ze Stowarzyszenia Pepisko a także przedstawiciele, samorządów, gminnych bibliotek, ośrodków kultury z okolic Ostrowi, stowarzyszeń, dyrektorzy miejskich jednostek kultury, przedstawiciele samorządu miasta z burmistrzem Jerzym Bauerem na czele.

Organizatorami spotkania były dwie instytucje - Miasto Ostrów Mazowiecka i Miejska Biblioteka Publiczna, a współorganizatorami - Miejski Dom Kultury, Muzeum Dom Rodziny Pileckich i Ostrowskie Stowarzyszenie „Ludzie z Pasją”.

Najbliższe wydarzenia

13
Lipca
godz. 09:00
27
Lipca
godz. 09:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00