-A +A
05.09.2017
Power Challenge 2017: pokaz siły oraz niesamowity rekord

Ponad 30 zawodników z różnych części Polski mierzyło się na zawodach Power Challenge 2017, które odbyły się 2 września w ostrowskiej hali MOSiR.

Organizatorzy przygotowali dla startujących dwie dyscypliny Street Workout oraz Trening Funkcjonalny. W tej pierwszej zawodnicy mieli za zadanie wykonać 10 podciągnięć i 20 pompek na poręczach z obciążeniem 20 kg, oraz 30 pompek bez obciążenia. 6 zawodników z najlepszym czasem rywalizowało w rundzie finałowej polegającej na równoczesnym wykonaniu pompek na komendę sędziego. Pierwszą jak i drugą rundę wygrał Bartek Kruk reprezentujący Skawinę koło Krakowa, w drugiej rundzie osiągając życiowy wynik ustanawiając niesamowity rekord 200 pompek, których wykonanie zajęło mu ponad 12 minut bez przerwy. Świeżo upieczonemu mistrzowi dzielnie stawiał czoła reprezentant Ostrowi Mazowieckiej Sebastian Stepnowski, który zajął drugie miejsce oddając pole przeciwnikowi dopiero przy 150 pompce.

W silnie obsadzonej konkurencji Treningu Funkcjonalnego zawodnicy i zawodniczki mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie wykonać następujące ćwiczenia: bieg z oponami,  podrzuty sztangi, bieg przez płotki, przerzut piłki nad drążkiem oraz podrzuty kettle’a. W kategorii kobiet najlepszy wynik osiągnęła Martyna Wardaszka, w kategorii mężczyzn reprezentant Ostrowi Artur Zadroga oraz w kategorii zawodników sportów walki Dawid Sawicki reprezentujący Hrubieszów.

Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin i kategorii zostali nagrodzeni pucharami, natomiast wszyscy zawodnicy z miejsc 1-3 otrzymali medale, dyplomy oraz bony o wartości 300, 200 i 100 zł ufundowane przez organizatora zawodów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej.

Warto odnotować, że w zawodach uczestniczyło liczne grono zawodników i zawodniczek z różnych miejscowości Polski, oddalonych od Ostrowi Mazowieckiej nawet o ponad 400 km. W Power Challenge 2017 wzięli udział reprezentanci: Łomży, Wyszkowa, Ostrołęki, Opoczna, Skawiny k. Krakowa, Komorowa, Warszawy, Białegostoku, Hrubieszowa i oczywiście Ostrowi Mazowieckiej.

Wyniki rundy finałowej:

Trening Funkcjonalny kat. kobiet

1. Martyna Wardaszka (1:17:49)
2. Milena Kozłowska (1:23:84) - Ostrów Mazowiecka
3. Małgorzata Luckner (1:37:46) - Warszawa

Trening Funkcjonalny kat. mężczyzn

1. Artur Zadroga (1:18:68) - Ostrów Mazowiecka
2. Ievhen Kharchenko (1:21:53) – Białystok
3. Adrian Stachacz (1:23:01) - Ostrów Mazowiecka

Trening Funkcjonalny kat. zawodników sportów walki

1. Dawid Sawicki (1:16:48) – Hrubieszów
2. Karol Rzempołuch (1:19:38) - Ostrów Mazowiecka
3. Paweł Borowy (1:36:18) - Ostrów Mazowiecka

Street Workout

1. Bartłomiej Kruk (200 pompek) - Skawina k. Krakowa
2. Sebastian Stepnowski (150 pompek) - Ostrów Mazowiecka
3. Hubert Kupis (107 pompek) - Opoczno

Ponadto poza konkurencją nagrodzona została Małgorzata Luckner, która jako jedyna z Pań wystartowała w Street Workoucie. Nagrodę w postaci paczki odżywek i suplementów ufundował Club Atletyczny Active.

Współorganizatorzy zawodów – Miasto Ostrów Mazowiecka, Academia Gorila Osrów Mazowiecka. Wsparcie merytoryczne – Ostrowska Grupa Street Workout.