-A +A
22.06.2020
Pozdrowienia z Brembate di Sopra

Planowana na czerwiec wizyta burmistrz Brembate di Sopra w Ostrowi Mazowieckiej nie doszła do skutku z powodu epidemii. Burmistrz Jerzy Bauer i burmistrz Brembate di Sopra Emiliana Giussani postanowili spotkać się online, by porozmawiać o współpracy miast bliźniaczych.

Burmistrz Brembate pełni swoją funkcję od niespełna 3 lat, dotychczas nie miała okazji odwiedzić Ostrowi Mazowieckiej. Ostatnie wizyty przedstawicieli miasta bliźniaczego miały miejsce w 2017 roku podczas Dni Ostrowi - gościł u nas wówczas poprzedni burmistrz Diego Locatelli – oraz w 2018 roku – z wizytą do Ostrowi przybył Honorowy Obywatel naszego miasta Mario Imi.

Burmistrzowie podczas spotkania online, które odbyło się 3 czerwca, rozmawiali na temat możliwości wspólnych działań opartych o finansowanie z programów unijnych. Poruszono też kwestię oferty kulturalnej obu miast. W tym roku z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem spotkania dla młodzieży mogłyby się odbywać jedynie online. Ale gdy tylko sytuacja na to pozwoli samorządy wyraziły chęć powrotu do wymiany młodzieży. Burmistrzowie obu miast ustalili, że do końca roku raz w miesiącu będą się spotykać online, by omawiać sprawy współpracy. Zapewnili, że chcą kontynuacji działań zapisanych w umowie bliźniaczej zawartej w 2001 roku. 

Biuro Promocji