-A +A
05.06.2019
Przełom polityczny w 1989 roku tematem spotkania z mieszkańcami

Obchodom 30-stej rocznicy wyborów czerwcowych 1989 roku, towarzyszyło spotkanie z mieszkańcami miasta, na którym mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu „Przełom polityczny w Polsce w 1989 roku” wygłoszonego przez Mirosława Biełaszko z Instytutu Pamięci Narodowej.

W drugiej części spotkania uczestnicy mieli możliwość podzielić się swoimi spostrzeżeniami, czy oceną wydarzeń samego czerwca `89, jak również przyczyn i skutków. Nie zabrakło wspomnień osób związanych z Solidarnością, które działały na trenie Ostrowi Mazowieckiej. Oprócz wspomnień pojawił się apel o wspólne działania, które przywrócą wspólnotowe myślenie o państwie czy samorządzie. Padło również pytanie, gdzie podziała się aktywność i zaangażowanie osób, które w roku 1989, czy wcześniej walczyły z systemem komunistycznym, a nie kontynuowali później swojej misji czy walki. Kilka pytań zostało bez odpowiedzi, ale to pokazuje, że trzeba rozmawiać i organizować takie spotkania.

Organizatorami obchodów 30. rocznicy wyborów czerwcowych byli: Miasto Ostrów Mazowiecka, Instytut Pamięci Narodowej oraz NSZZ „Solidarność” oddział Ostrów Mazowiecka.

Najbliższe wydarzenia

20
Czerwca
Całodzienne
12
Września
Całodzienne