-A +A
16.10.2018
Przeżyli wspólnie 50 lat!

W tym roku jubileusz „Złotych Godów” obchodziło 60 par małżeńskich. W uroczystości z tej okazji, która odbyła się 14 października w ostrowskim ratuszu, wzięły udział pary małżeńskie świętujące jubileusz 50 lat pożycia, burmistrz Jerzy Bauer, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Wanda Wiśniewska oraz lokalne media.

Jak podkreślała kierownik USC 50-lecie trwałego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego to symbol wierności i miłości rodzinnej, ale także dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku dwojga kochających się osób. Jubilaci odnawiając przysięgę małżeńską, oświadczyli, że nadal będą czynić wszystko, aby ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Za pomyślność na dalsze lata wspólnego życia wzniesiono toast i odśpiewano „Sto Lat”.

Z okazji tak dostojnego jubileuszu list do par małżeńskich skierował Prezydent RP Andrzej Duda i odznaczył medalami „Za Długoletnie Pożycia Małżeńskie”. Życzenia zdrowia i szczęścia w życiu osobistym oraz wiele radości i pomyślności parom świętujących jubileusz złożyć także burmistrz Jerzy Bauer. Popołudnie upłynęło w bardzo rodzinnej atmosferze przy muzyce w wykonaniu zespołu Ad Alta Voce.

Medale „Za Długoletnie Pożycia Małżeńskie” otrzymali: Helena i Jan Ambroziak, Sabina i Piotr Bagińscy, Gabriela i Piotr Brzostek, Alicja i Ksawery Chmielewscy, Teresa i Tadeusz Deluga, Barbara i Antoni Dregier, Regina i Eugeniusz Frączyk, Marianna i Antoni Gałązka, Halina i Jan Gąsiewscy, Zofia i Kazimierz Głęboccy, Irena i Zygmunt Głowaccy, Zofia i Stanisław Godlewscy, Barbara i Waldemar Godlewscy, Halina i Tadeusz Gomoliszek, Halina i Jan Grabowscy, Danuta i Henryk Górak, Krystyna i Henryk Gumkowscy, Jadwiga i Alojzy Holla, Jadwiga i Jerzy Jagielscy, Regina i Antoni Jakubczyk, Jadwiga i Stanisław Jaworscy, Irena i Waldemar Kochańscy, Jadwiga i Henryk Kornaccy, Irena i Stanisław Kowalczyk, Helena i Jan Kowalscy, Barbara i Kazimierz Król, Halina i Stefan Krysiak, Barbara i Wiesław Kurpiewscy, Regina i Jan Legaccy, Marianna i Stanisław Lipka, Marianna i Stanisław Malinowscy, Jadwiga i Tadeusz   Mielniccy, Teresa i Tadeusz Nagórka, Janina i Andrzej Nieskórscy, Alicja i Witold Parys, Zofia i Edward Perzyna, Stanisława i Józef Pietkiewicz, Marianna i Jan Polkowscy, Romana i Kazimierz Płoccy, Marianna i Franciszek Pszczółkowscy, Irena i Jan Repko, Celina i Henryk Samsel, Alina i Zbigniew Sikorscy, Zofia i Walenty Siuda, Elżbieta i Antoni Siwek, Barbara i Jan Sokołowscy, Wacława i Edward Szyszkowscy, Anna i Antoni Turowscy, Stanisława i Andrzej Tyborowicz, Jadwiga i Henryk Wasil, Sławomira i Jan Wasilewscy, Lucyna i Czesław Wojs, Anna i Antoni Wysoccy, Irena i Kazimierz Zadroga, Halina i Kazimierz Zadrożni, Lucyna i Tadeusz Zadrożni, Marianna i Edward Zgoda, Krystyna i Tadeusz Zwierzyńscy, Janina i Adam Żabik, Hanna i Eugeniusz Żabik.

Źródło: Urząd Stanu Cywilnego

Foto: Studio E