-A +A
07.06.2019
Razem sprzątaliśmy Ostrów

#RAZEMsprzątamyOSTRÓW to akcja, która pokazała, że wokół wspólnych problemów i ważnych tematów nie można pozostawać obojętnym. Bardzo szybko udało się zaangażować podmioty, którym bliski jest temat czystego środowiska i wizerunku miasta.

Władze miasta, podmioty gospodarcze, zarządzający zasobami w tym przypadku Nadleśnictwo oraz młodzież szkolna, te osoby akurat mają świadomość jak ważny jest problem ochrony środowiska.

Aspekt edukacyjny i zasady bezpieczeństwa przedstawiło Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka na czele z Nadleśniczym Piotrem Uścianem-Szaciłowskim. Wspomniał o kwocie, jaką przeznacza się rocznie na usuwanie zanieczyszczeń z lasów - jest to aż 100 tysięcy złotych. Akcję koordynowała Aleksandra Kloczkowska oraz gospodarz lasów, które sprzątaliśmy leśniczy Edward Lipski.

Pracownicy firmy Alpla wraz z osobami zarządzającymi Ewą Brzozowską i Pawłem Sakowiczem również aktywnie włączyły się w akcję. Koszulki akcji, zaplecze merytoryczne i logistyczne przedsięwzięcia zapewniła Anna Urbańska.

Młodzież Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki pod opieką Agnieszki Mateusiak i Izabeli Wesołowskiej oraz pracownicy Alpli pod okiem pracowników nadleśnictwa podzielili się na 5 zespołów. Worki przeznaczone na odpady niestety szybko się zapełniły. Najciekawsze znalezisko wśród śmieci zostało nagrodzone gadżetami, były to kości i opatrunki gipsowe.

Burmistrz Jerzy Bauer oraz zastępca burmistrza Daniel Choinka zapewnili darmowy odbiór śmieci przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej. Dziękując pozostałym podmiotom za zaangażowanie Burmistrz Miasta podkreślił, że tylko wspólnie możemy więcej osiągnąć w kwestii czystości przestrzeni, która nas otacza.

Podsumowując: 50 osób przez 2 godziny akcji zebrało 68 worków śmieci. Osoby biorące udział w sprzątaniu na pewno nie pozostawią już nic po swojej wizycie w lesie. Miejmy nadzieję, że wraz z większym zasięgiem akcji, osób świadomych i wspólnie dbających o czystość lasów i nie tylko, będzie coraz więcej.

Zapraszamy na kolejne działaniach w ramach #RAZEMsprzątamyOSTRÓW.

Najbliższe wydarzenia

13
Lipca
godz. 09:00
27
Lipca
godz. 09:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00