-A +A
23.08.2019
Repertuar turystyczno-wakacyjny tematem Festiwalu Piosenki Odczarowanej

Już po raz siódmy Miejska Biblioteka Publiczna wraz ze Środowiskowym Domem Samopomocy, Urzędem Miasta Ostrów Mazowiecka, Stowarzyszeniem „Przystań” oraz Miejskim Domem Kultury była współorganizatorem Ostrowskiego Festiwalu Piosenki Odczarowanej Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w ramach zadania publicznego pt. Kulturalna „Przystań”.

Oficjalnego otwarcia dokonał zastępca burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Daniel Choinka. W Starej Elektrowni wystąpili z repertuarem turystyczno-wakacyjnym artyści z 11 placówek, m.in. z Sokołowa Podlaskiego, Łodzi, Siedlec, Przasnysza, Ciechanowa, Ostrołęki, Wyszkowa i Sochaczewa.

W tegorocznym festiwalu jury w składzie: Małgorzata Jamiołkowska, Paweł Andruszkiewicz i Adam Pliszka oceniało oprócz wokalnych umiejętności artystów również stroje wakacyjne. Przedsmakiem letnich ubiorów był pokaz mody, który zaprezentowali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Ostrowi Mazowieckiej, przygotowani przez Iwonę Krajewską. Po prezentacjach artystów z mini recitalem wystąpił Oskar Ozi Wasilewski z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Łodzi. Jury ustaliło następujący werdykt:
I miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wyszkowa, II miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy z Przasnysza, III miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy z Ostrowi Mazowieckiej, wyróżnienie – Adam Łoziński - Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wyszkowa i Teresa Kowalska - Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” z Ciechanowa. W kategorii na najlepszy strój wakacyjny nagrodę otrzymał Dom Pomocy Społecznej „Dom z Sercem” z Komorowa. Została przyznana również nagroda specjalna dla Oskara Ozi Wasilewskiego z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Łodzi. Katarzyna Kolasińska – kierownik ostrowskiego domu samopomocy wręczyła dyplomy przedstawicielom wszystkich placówek, które wzięły udział w konkursie. Dziękując burmistrzowi miasta, współorganizatorom, swoim podopiecznym i pracownikom, a przede wszystkim uczestnikom festiwalu Katarzyna Kolasińska oraz Jolanta Andruszkiewicz – dyrektor ostrowskiej biblioteki zapraszając na kolejny, VIII Festiwal Piosenki Odczarowanej Osób Niepełnosprawnych, oficjalnie dokonały zamknięcia tegorocznego festiwalu.

VII Ostrowski Festiwal Piosenki Odczarowanej Osób Niepełnosprawnych odbył się 21 sierpnia.

Autor: Agnieszka Kaczmarek, Miejska Biblioteka Publiczna