-A +A
25.02.2019
Rozpoczął działalność Ostrowski Klub Senior+

14 lutego 2019 r. rozpoczął swoją działalność Ostrowski Klub Senior+. Funkcjonuje w strukturze organizacyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej a jego siedzibą jest budynek przy ul. 3 Maja 57. Utworzenie Klubu było możliwe dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Miasto na remont i wyposażenie tej placówki w ramach Wieloletniego Programu „SENIOR+” Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.  Z tego samego programu przez następne 3 lata współfinansowane będzie funkcjonowanie Ostrowskiego Klubu Senior+.

Koordynatorami działalności Klubu będą pracownicy MOPS Sławomir Jaronowski i Justyna Nawrot. Wraz z uczestnikami będą przygotowywać plany zajęć. Klub jest miejscem współtworzonym przez uczestników. W ostatni piątek nasi Seniorzy obejrzeli najnowszą wystawę w ostrowskich Jatkach „Grafika warszawska”. Część z nich nie miała do tej pory okazji obejrzeć wyremontowanego budynku, w którym mieści się galeria a pamiętają jego zupełnie inną funkcję użytkową. Była to więc kolejna okazja do dyskusji i wspomnień.

Uczestnikami Klubu są przede wszystkim osoby starsze, samotne, bez wsparcia rodziny. Już pierwsze spotkanie pokazało, że praca z uczestnikami będzie prawdziwą przyjemnością. Mamy nadzieję, że Ostrowski Klub Senior+ stanie się miejscem, w którym będą się czuli jak w domu.

Wszystkich zainteresowanych działalnością Klubu zapraszamy do kontaktu z MOPS w Ostrowi Mazowieckiej, tel. 29 745 24 45, email: sekretariat@mopsostrowmaz.pl

Źródło: MOPS