-A +A
13.05.2019
Rozpoczął się Green Week
Właśnie rozpoczął się Green Week (Zielony Tydzień), największe w Europie wydarzenie poświęcone ochronie środowiska.
Ostrów Mazowiecka włącza się to europejskie przedsięwzięcie na różne sposoby. 
13 maja 2019 burmistrz miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy  Bauer i Marek Matys wzięli udział w konferencji inaugurującej Zielony Tydzień w Polsce.
Konferencja „Od przepisu prawnego do czystego środowiska wokół mnie” zorganizowana  została przez samorząd województwa mazowieckiego. Uczestnikami byli przedstawiciele UE, administracji rządowej i samorządów. Jest to początek cyklu wydarzeń wokół i dla środowiska, które przez tydzień będą w Unii  Europejskiej jedną platformą ekologiczną, laboratorium pomysłów, sceną wystaw, warsztatów i pokazów itd.
Na konferencję do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przybył m.in. komisarz UE ds środowiska, minister środowiska Henryk Kowalczyk, gospodarz spotkania Adam Struzik i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. 
Ochrona środowiska staje się tematem numer jeden. To już nie tylko szlachetne idea, czy seria uregulowań prawnych, norm i parametrów. Dla nas wszystkich powinny tematy związane ze środowiskiem stać się priorytetem. 
Miasto Ostrów Mazowiecka już drugi rok uczestniczy w projekcie elektromobilności. Aktualnie jest to program skuterów elektrycznych. Pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami, które poprawią jakość powietrza w naszym mieście. 
Kolejnym naszym działaniem będzie spotkanie ws elektromobilności. Już 16 maja, z udziałem ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, wicemarszałek senatu Marii Koc i wiceprezesa PGE Pawła Śliwy. Będzie możliwość wymiany pomysłów i sprawdzonych praktyk. 
To dobry początek, aby rozpocząć ogólnomiejską debatę na temat gospodarki odpadowej i transportu miejskiego. Pierwszym etap już za nami. W minionym tygodniu odbyła się debata połączonych komisji Rady Miasta. Planowana jest kontynuacja dyskusji na Radzie Miasta.