-A +A
13.05.2019
Rozpoczął się Green Week
Właśnie rozpoczął się Green Week (Zielony Tydzień), największe w Europie wydarzenie poświęcone ochronie środowiska.
Ostrów Mazowiecka włącza się to europejskie przedsięwzięcie na różne sposoby. 
13 maja 2019 burmistrz miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy  Bauer i Marek Matys wzięli udział w konferencji inaugurującej Zielony Tydzień w Polsce.
Konferencja „Od przepisu prawnego do czystego środowiska wokół mnie” zorganizowana  została przez samorząd województwa mazowieckiego. Uczestnikami byli przedstawiciele UE, administracji rządowej i samorządów. Jest to początek cyklu wydarzeń wokół i dla środowiska, które przez tydzień będą w Unii  Europejskiej jedną platformą ekologiczną, laboratorium pomysłów, sceną wystaw, warsztatów i pokazów itd.
Na konferencję do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przybył m.in. komisarz UE ds środowiska, minister środowiska Henryk Kowalczyk, gospodarz spotkania Adam Struzik i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. 
Ochrona środowiska staje się tematem numer jeden. To już nie tylko szlachetne idea, czy seria uregulowań prawnych, norm i parametrów. Dla nas wszystkich powinny tematy związane ze środowiskiem stać się priorytetem. 
Miasto Ostrów Mazowiecka już drugi rok uczestniczy w projekcie elektromobilności. Aktualnie jest to program skuterów elektrycznych. Pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami, które poprawią jakość powietrza w naszym mieście. 
Kolejnym naszym działaniem będzie spotkanie ws elektromobilności. Już 16 maja, z udziałem ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, wicemarszałek senatu Marii Koc i wiceprezesa PGE Pawła Śliwy. Będzie możliwość wymiany pomysłów i sprawdzonych praktyk. 
To dobry początek, aby rozpocząć ogólnomiejską debatę na temat gospodarki odpadowej i transportu miejskiego. Pierwszym etap już za nami. W minionym tygodniu odbyła się debata połączonych komisji Rady Miasta. Planowana jest kontynuacja dyskusji na Radzie Miasta. 

Najbliższe wydarzenia

17
Września
Całodzienne
17
Września
od 17.09 do 20.09
21
Września
od 21.09 do 22.09
22
Września
godz. 20:45
28
Września
godz. 15:00