-A +A
30.04.2018
Seniorzy poznają podstawy obsługi komputera

Dobiegła końca kolejna edycja zajęć komputerowych. Grupa seniorów przez 10 dni poznawała podstawy obsługi komputera. W dobie powszechnie obecnej elektroniki umiejętność korzystania z komputerów i poruszania się w Internecie jest bardzo przydatna. Znajomość posługiwania się komputerem ułatwia życie w szczególności osobom starszym, bo bez wychodzenia z domu mogą zrobić zakupy, czy opłacić rachunki. Z upływem czasu, wśród uczestników zajęć powoli znikał lęk przed komputerem, zaś rosła radość z nowych umiejętności. Seniorzy, krok po kroku, uczyli się pisania i formatowania tekstu oraz korzystania z wyszukiwarek. W ramach kursu uczestnicy mogli korzystać również z drukarki, skanera, aparatu fotograficznego. Nadal otrzymujemy sygnały od mieszkańców miasta o konieczności i potrzebie zorganizowania zajęć komputerowych dla seniorów.

Zajęcia odbywają się w Lokalnym Centrum Kompetencji przy ul. Partyzantów 7A i są prowadzone przez pracownika Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka.

Osoby zainteresowane zajęciami zapraszamy do zapisywania się w Urzędzie Miasta Ostrów Mazowiecka, Wydział Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej pokój nr 2 lub pod nr tel. (29) 679 54 63.

Kolejne zajęcia wkrótce.