-A +A
02.04.2019
Siedem złotych medali dla ostrowskich karateków!

Zawodnicy z Ostrowskiego Klubu Karate wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Oyama PFK. Turniej odbył się w Białymstoku w Zespole Szkół Rolniczych. Wzięło w nim udział 194 zawodników z północno-wschodniej Polski.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai wystartował w tych zawodach dzięki uprzejmości shihan Witolda Choińskiego 6 Dan z Białostockiego Klubu Oyama Karate. W turnieju uczestniczyło 19 naszych zawodników i zawodniczek. Po złoto sięgnęli: Michalina Chrobot - seniorka, Magda Baczewska - juniorka, Ewa Pasek – juniorka, Natalia Sadlik – juniorka, Weronika Kempista - juniorka młodsza, Wiktoria Pędzich – młodziczka, Amelia Chylińska – kat. dziewczynek. Srebro wywalczyli: Laura Wielądek – kat. dzieci, Wiktoria Pisarek - młodziczka, Zuzanna Pasek – dzieci starsze. Brąz - Kacper Dzierżanowski – młodzik, Tomasz Parafiński – młodzik, Kacper Podbielski – młodzik. Tuż za podium uplasowali się – Mikołaja Marcjaniak – IV miejsce, Karol Kujanek – IV miejsce, Przemysław Wielądek – IV miejsce. Bardzo dobre walki stoczyli początkujący zawodnicy: Bartosz Wyszyński, Eliza Wyszyńska i Mikołaj Gieras, jednak przegrali swoje walki o wejście do strefy medalowej, mimo to ich pojedynki stały na dobrym poziomie.

W tych zawodach dominowały nasze zawodniczki, które świetnie wyciągnęły wnioski z poprzednich zawodów. Poza tym, z uwagi na ograniczenia ze strony organizatorów nie mogliśmy wystawić naszych zawodników w innych męskich kategoriach ( brak dopasowania wagi). Mimo to zawody należy uznać za bardzo udane.

W zawodach wzięło udział 8 klubów Fedracji Oyama Karate z Białegostoku, Rzeszowa, Lublina, Tarnobrzegu, Kozienic, Radomia, Legionowa i Warszawy oraz z zaproszonych organizacji WKB z Józefowa i Otwocka, IKO Białystok no i oczywiście IKA z Ostrowi Mazowieckiej.

Zawody, które odbyły się 30 marca, stały na bardzo dobrym poziomie sportowym i organizacyjnym. Organizatorem był Białostocki Klub Oyama Karate oraz shihan Witold Choiński 6 Dan.

Ostrowską drużyną opiekowali się sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak. Sensei Grabowski sędziował podczas zawodów, wręczał nagrody oraz puchary. Sensei Marcjaniak pełnił również rolę sekundanta.

Źródło: OKKK