-A +A
07.10.2015
SKC znowu w akcji

W pierwszą niedzielę października młodzież ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Gimnazjum Publicznym nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, a zarazem w ramach parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, po raz kolejny zaangażowała się w zbiórkę pieniężną do puszek. I chociaż to statutowa kwesta, przewidziana przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej, to jednak chęci, zapału oraz poświęcenia czasu nie brakowało im. Po każdej mszy świętej ustawiali się przed wejściami do kościoła i metalowym brzękiem zachęcali oraz pięknie dziękowali wszystkim ludziom dobrej woli za złożone ofiary.

Celem tej zbiórki było niesienie pomocy wszystkim tym, którzy z niedostatku w rodzinach, z racji samotności czy naznaczenia chorobami, są często zmuszani do wołania o pomoc w diecezjalnej instytucji miłosierdzia. Nie wszystkie jednak datki będą przeznaczone na to szlachetne i wyjątkowe wyzwanie czasu, ale również częściowo zostaną w parafii i posłużą młodym zrzeszonym w SKC na ich wyjazd do Krakowa na ŚDM. To cenne i ważne, a zarazem wychowawcze, że chcą na swoje spotkanie z papieżem i rówieśnikami z całego świata, sami coś zarobić i z siebie coś dać.

Ofiarodawcom należy się, jak to mówią młodzi „wielki szcun”, że Chrystusowe wezwanie i troska, przede wszystkim o biednych, nie jest im obca, a serca mają nadzwyczaj gorące i otwarte. Umieją się podzielić tym, co mają, dlatego też dają czasem więcej, niż można sobie to wyobrazić. I trzeba przyznać, że rzucali nie ze tego, co im zbywało, ale szczerze jak Ewangeliczna biedaczka, dwa pieniążki, czyli wiele. Symboliczny brzęk skarbony wabił ich, by okazać wobec potrzebujących, miłosierdzie. Szelestem banknotów odpowiadali na uśmiech młodzieży, dobrze rezonując Boże dzieło miłości człowieka wobec człowieka. Na pewno i samym kwestarzom należą się słowa podzięki, że są wrażliwi na krzywdę, biedę i nierówności społeczne. Stąd, choć trochę, chcieli ulżyć doli i niedoli potrzebujących, poświęcając im swój czas niedzielnego odpoczynku i dania siebie w aktywności Szkolnego Koła Caritas. Nadto wypalili sobie małą cegiełkę w postaci wdowiego grosza, który ich wesprze w spotkaniu młodych z Głową Kościoła.

                            ks. Jan

Najbliższe wydarzenia

26
Września
od 26.09 do 27.09
26
Września
godz. 14:00
27
Września
godz. 12:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00
23
Listopada
godz. 10:00
14
Grudnia
godz. 10:00

Mapa Miasta