-A +A
18.05.2020
Sportowcy z „Dwójki” wrócili do treningów

Jak przystało na reprezentantów szkoły o profilu sportowym, uczniowie ostrowskiej „Dwójki” nie wahali się ani przez moment, aby skorzystać z pierwszej od długiego czasu możliwości wejścia na boisko.

Po dwóch miesiącach przerwy w zajęciach ruchowych, powrót do ulubionego sportu, trenerów, oraz kolegów to nie lada gratka dla spragnionych ruchu atletów. Dzięki nowym ustaleniom dotyczącym organizacji zajęć ruchowych na obiektach otwartych oraz współpracy z MOSiR, od 4 maja uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej wrócili do treningów. Pod okiem nauczycieli W-F młodzi sportowcy odbywają regularne zajęcia i treningi, wykorzystując do tego celu boisko wielofunkcyjne OMEGA oraz tereny wokół stawu miejskiego. 6-cio osobowe grupy spotykają się niemal codziennie. Na Omedze przeważa koszykówka, zaś w parku królowa sportu – lekkoatletyka.

Początkowo boiska zdominowali uczniowie Oddziałów Sportowych, ale w ślad za nimi coraz śmielej podążają również uczniowie z pozostałych klas. Warto nadmienić, iż pandemia koronawirusa przerwała sportowcom „Dwójki” bardzo obiecujący sezon. Cóż, nie pozostaje nic innego, jak z zapałem przygotować się do kolejnego.

Źródło: Szkoła Podstawowa Nr 2

Fot: Katarzyna Kłosińska