-A +A
30.06.2017
Sprawa Centrum Handlowego zostanie wkrótce rozstrzygnięta

Sprawozdanie z działalności miejskich spółek, stopień realizacji inwestycji oraz sprawa wychodzenia miasta z inwestycji w Centrum Handlowym przy PKS  – to główne tematy trzydziestej szóstej sesji Rady Miasta, która odbyła się 28 czerwca. W porządku obrad znalazło się ponad dwadzieścia punktów.

Podjęcie decyzji w sprawie wyjścia miasta ze współwłasności

Prawie dwa lata temu burmistrz Jerzy Bauer podjął się trudnego wyzwania, jakim było przystąpienie do negocjacji z LCP Taima Investments Sp. z o. o w sprawie rozwiązania problemu z Centrum Handlowym przy  ul. Mieczkowskiego 23. Sprawa jest skomplikowana, gdyż występują trzy strony tego  sporu: Miasto Ostrów Mazowiecka, LCP Taima Investments Sp. z o. o oraz CKH - developer, który wybudował i zarządzał tym budynkiem.

Na sesji Rady Miasta, która odbyła się 23 maja 2016 r., radni podjęli  uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zamianę udziałów w nieruchomościach, połączenie nieruchomości i zniesienie współwłasności nieruchomości. Od tamtego czasu do chwili obecnej nastąpił progres, dotyczący umowy zamiany udziału nieruchomości pomiędzy LCP Taima Investments Sp. z o. o, a Miastem. Zgodnie z założeniami  umowy przedwstępnej, sąd wieczysto-księgowy w Ostrowi Mazowieckiej, założył księgę wieczystą dla tej nieruchomości i powstała nowa nieruchomość. Od 23 czerwca nieruchomość ma dwóch właścicieli. Miasto ma 1/6 udziału w nieruchomości a LCP Taima Investment Sp. z o.o. 5/6 udziału.

Obecny na sesji mec. Grzegorz Wąsowski, reprezentujący Miasto w tej sprawie, w bardzo precyzyjny sposób określił, jaki wybór stoi przed Miastem i powiedział o ostatecznych negocjacjach z LCP Taima Investment Sp z o.o. Przedstawił  dwie opcje, z których jedną musi wybrać Burmistrz, gdyż jest to kompetencja wyłącznie organu wykonawczego. Pierwszym wariantem jest udział w powierzchni Centrum z  zachowaniem 9-ciu lokali. Drugi to otrzymanie kwoty za udział w wysokości 1/6 w prawie własności nieruchomości, tj. łącznie 3,4 mln zł. Do dyskusji w tej sprawie włączyli się radni miasta, z których zdecydowana większość była za przyjęciem drugiego wariantu, czyli otrzymania 3,4 mln złotych. I jak powiedziała radna miasta Małgorzata Bartkiewicz - spór zostanie zakończony a sprawa ciągnąca się od 2005 roku przejdzie do historii. Ostateczna decyzja zostanie podjęta do 7 lipca.

Burmistrz Jerzy Bauer podziękował mec. Grzegorzowi Wąsowskiemu za ostateczne przedstawienie trudnej i skomplikowanej sprawy.

36 sesja RM

Najbliższe wydarzenia

14
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
01
Września
od 01.09 do 30.11
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00