-A +A
03.06.2020
Stadion pięknieje w oczach

Łagodna zima i wiosna sprawiły, że nawet światowe nieszczęście w postaci pandemii koronawirusa nie zaszkodziło za bardzo postępowi prac przy remoncie stadionu.

Z działań bardziej widocznych wymienić można prawie gotową wstępną podbudowę tartanu oraz chodnik dookoła przyszłej bieżni. Wciąż trwają prace brukarskie. Z działań mniej widocznych - praktycznie zakończono już roboty ziemne wraz z systemem nawodnienia płyty głównej stadionu oraz instalacje deszczowe.

Przez cały czas trwają prace termomodernizacyjne na zewnątrz i wewnątrz budynku przy ul. Warchalskiego. Na zewnątrz budynek jest ocieplany, w środku zaś trwa wymiana całej stolarki okiennej. Zbudowano również dwa systemy wentylacyjne, które mają ułatwić prowadzenie treningów siłowych ostrowskich klubów oraz zajęć z grupy sztuk walki oraz fitness. Wszystkie prace postępują zgodnie z planem, a część z nich ze względu na sytuację z koronawirusem i zamknięciem obiektu dla klientów została przyspieszona. Mamy nadzieję, że już wkrótce funkcjonowanie hali sportowej wróci do normalności.

Źródło: MOSiR, fot. Katarzyna Kłosińska Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka