-A +A
30.10.2017
Statuetka „Anioła Życia” dla Miasta Ostrów Mazowiecka

28 października br. odbył się się koncert Oratorium 4 Pory Życia – Pro life, który był formą podziękowania włodarzom ośmiu miast za działania przyczyniające się do zabezpieczenia godności dzieci zmarłych przed narodzeniem.

Statuetki „Anioł Życia” odebrało dwóch prezydentów i sześciu burmistrzów miast z terenu diecezji łomżyńskiej. W gronie uhonorowanych znaleźli się: Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, Burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski, Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer, Burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski,  Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, Burmistrz Kolna Andrzej Duda oraz Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko. Dwie statuetki trafiły do doktora Krzysztofa Dacha Szef Zakładu Patomorfologii i Profilaktyki Onkologicznej oraz muzyków i wykonawców Oratorium 4 Pory Życia Pro life za promowanie wartości, jaką jest życie człowieka.

W oratorium znalazło się trzynaście autorskich utworów mówiących o życiu człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Występ został zamknięty w formie czterech pór roku, wśród których znalazły się: Zima (Poczęcie, Ocalenie, Narodziny), Wiosna (Kobieta, Mężczyzna, Przyjaźń), Lato (Zakochanie, Rodzina, Modlitwa małżonków), Jesień (Starość, Cierpienie, Śmierć ) i na zakończenie Zmartwychwstanie. 

Oratorium to nie tylko śpiew, ale także świadectwa ludzi. Świadectwa wprowadzają w poszczególne pory roku, bo oratorium jest tak skomponowane na inspiracji  czterech pór Vivaldiego. Tak się składa, że podczas każdego z koncertów, któraś z dziewcząt jest w stanie błogosławionym, to są rzeczywiste owoce tego oratorium. Te świadectwa prowokują innych do myślenia na temat ich życia – mówi ks. Zbigniew Gełdon wicedyrektor Radia Głos, opiekun zespołu „Na cały Głos” z Pelplina. 

Ostatnim akcentem wyjątkowego wydarzenia były słowa biskupa Tadeusza Bronakowskiego, który przypomniał osoby wielkich Polaków, obrońców życia: św. Jana Pawła II, arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego i obecnego wśród słuchaczy koncertu biskupa seniora Stanisława Stefanka. Wyznał też, iż możemy czuć się dumni bo jako jedyna diecezja w Polsce mamy tak uporządkowaną sprawę związaną z godnym pochówkiem dzieci zmarłych przed urodzeniem. Każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci jest święte – zakończył swoje słowo bp Tadeusz udzielając wszystkim biskupiego błogosławieństwa.

Na zakończenie Burmistrza Zambrowa Kazimierz Dąbrowski podziękował proboszczowi parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie ks. Jarosławowi Olszewskiego, Karolinie Kornas oraz ks. Zbigniewowie Gełdoniowi za możliwość uczestnictwa w wydarzeniu.

Organizatorem koncertu było Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej, Diecezjalne Radio Nadzieja i parafia pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

źródło: wZasięgu.pl