-A +A
28.06.2018
Sukces „Dwójki” w konkursie filmowym

W czerwcu odbył się konkurs na najlepszą filmową inscenizację historyczną, dotyczącą stulecia odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej pod hasłem „Ku Niepodległości”. Organizatorem konkursu jest Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie wraz z Mazowieckim Kuratorium Oświaty w Warszawie. Konkurs skierowany był do Szkół Podstawowych województwa mazowieckiego. Nagrody za trzy pierwsze miejsca to kamery z osprzętem.

Pierwsze miejsce zdobył film przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach, drugie miejsce produkcja Szkoły Podstawowej nr 2  im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej, trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 29 w Radomiu. Wszystkie szkoły, które zgłosiły prace konkursowe otrzymają upominki w ramach programu Wojewody Mazowieckiego „Mazowieckie- historia niepodległości” sfinansowane z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Filmy laureatów konkursu niebawem  będą dostępne na profilu Urzędu Wojewódzkiego.

Cieszymy się bardzo! Gratulujemy uczniom i nauczycielom! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Bardzo dziękujemy Rodzicom naszych uczniów, którzy pomagali przy nagraniu filmu zwłaszcza panu Krzysztofowi Warackiemu i panu Pawłowi Rybińskiemu.

Źródło: SP nr 2