-A +A
19.11.2020
Sukcesy ostrowskich karateków w Katowicach i Radzyminie
Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai nie zwalnia tempa. Mistrzostwa Polski Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych odbyły się 14 listopada w Katowicach. Kacper Frączyk w kategorii junior mł. +65 kg wywalczył brązowy medal. Stoczył trzy walki, z których wygrał dwie i dotarł do półfinału. To świetny wynik Kacpra.
Również w tej samej kategorii startował Filip Pasek, który stoczył dwa wygrane pojedynki, ale startował z dalszej pozycji i nie zajął żadnego punktowanego miejsca. Aleksander Cydejko w kategorii juniorów mł. -55 kg również bardzo dobrze walczył wygrywając swoje eliminacje. Jednak przegrał walkę o wejście do półfinału i zajął 5 miejsce, tuż za podium. Weronika Kempista niestety przegrała z dużo cięższą zawodniczką w kategorii juniorek mł. +55 kg.
W kata seniorów startował Maciej Grabowski. Gładko przeszedł eliminacje i dostał się do tury finałowej. Rywalizacja z elitą polskich techników karate to trudne zadanie i niestety zawodnik musiał zadowolić się ósmym miejscem.
Zawody odbyły się w reżimie sanitarnym, mimo to stały na bardzo dobrym poziomie sportowym. Był to bardzo udany start naszych zawodników. Stoczyli świetne pojedynki.
Sensei Radosław Grabowski podczas zawodów sędziował zarówno kata jak i walki zawodników.

W tym samym czasie młodzicy i kadeci wzięli udział w dwóch turniejach, które odbyły się równolegle w Radzyminie. Młodzicy wystartowali w Mistrzostwach Województwa Młodzików OZKWM, kadeci w Turniej Cudu Nad Wisłą. Wśród młodzików świetnie spisał się Kacper Podbielski, który przed czasem wygrał swoje walki i zajął pierwsze miejsce. Franciszek Dorosz wywalczył trzecie miejsce

Wśród kadetów świetne pojedynki stoczyli wszyscy zawodnicy jednak po złoto sięgnął tylko Damian Cymerman. Srebro wywalczył Adam Kwasiborski a brąz po zaciętych walkach wywalczyli Filip Wilczyński oraz Mateusz Akacki. Zawodnikami opiekowała się pod nieobecność sensei świeżo upieczona mistrzyni Polski i studentka AWF Michalina Chrobot. Organizatorem zawodów był Radzymiński Klub Karate oraz Okręgowy Związek Karate Województwa Mazowieckiego.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom zwycięstw i życzymy kolejnych sukcesów.

Źródło: Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai, red. Biuro Promocji