-A +A
12.11.2020
Sukcesy zawodników OKKK i ceremonia wręczenia czarnych pasów

W Zielonce obyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Polskiego Związku Karate. Mimo utrudnień spowodowanych obostrzeniami sanitarnymi w zawodach wzięło 180 zawodników z całej Polski. Poziom był bardzo wysoki więc tym bardziej cieszą medale zdobyte przez naszych zawodników.
W młodzieżowcach ( 18-21 lat) wystartowali Magda Baczewska i Maciej Grabowski. Magda wywalczyła brązowy medal a Maciej dostał się do tury finałowej jednak nie udało mu się stanąć na podium. Mimo to znajduje się wśród ośmiu najlepszych zawodników w Polsce w tej kategorii.
Ewa Pasek startowała w juniorach zarówno w kata jak i w kumite. W kata podobnie jak Maciej dostała się do tury finałowej jednak zabrakło punktów, aby stanąć na podium. Za to w kumite stoczyła dwie bardzo dobre walki i dostała się do półfinału. Niestety przegrała walkę o wejście do finału. Trójka naszych zawodników zdobyła dwa medale na bardzo ważnej i prestiżowej imprezie, co jest bardzo dobrym wynikiem.
Zawody, które odbyły się 7 listopada zorganizował Klub Karate Kyokushin w Zielonce prowadzony przez sensei Marcina Sieradzkiego. Zarówno sensei Radosław Grabowski jak i sensei Tomasz Marcjaniak sędziowali podczas zawodów.
Zawodnicy OKKK wzięli również udział w Turnieju Karate Kyokushin w Białymstoku, który odbył się 25 października 2020. Zawody zorganizował sensei Piotr Sawicki i klub SCK Białystok. Nasi zawodnicy wywalczyli: Aleksander Cydejko – I miejsce, Kacper Podbielski – I miejsce, Damian Cymerman -I miejsce, Ewa Pasek – II miejsce, Adam Kwasiborski – II miejsce, Filip Wilczyński- III miejsce. Zuzanna Pasek -IV miejsce. Był to również bardzo udany start dla naszych zawodników.

Czarny pas dla Macieja Grabowskiego
W dojo Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai odbyła się ceremonia wręczenia czarnych pasów mistrzowskich. OKKK od dwóch lat jest zrzeszony w International Karate Alliance KyokushinRyu, której przewodniczy legendarny kancho Peter Chong 9 Dan.
Założenie czarnego pasa w karate to otwarcie nowego etapu na drodze. Czarny pas to zaszczyt ale również obowiązek wzmożonego treningu i poświęcenia. Tradycją jest, że czarny pas może otrzymać osoba pełnoletnia, po wieloletnim, wyczerpującym treningu i przejściu całościowego ciężkiego egzaminu zakończonego walkami. Zaszczyt noszenia czarnego pasa przypadł Maciejowi Grabowskiemu z Ostrowi Mazowieckiej. Wręczenia dokonywał shihan Jan Gruba 6 Dan z Warszawy oraz sensei Radosław Grabowski 4 Dan i sensei Tomasz Marcjaniak 2 Dan z Ostrowi Mazowieckiej. Gościem był sensei Dariusz Grala 1 Dan. W uroczystości wzięli również udział sempai z Warszawskiego Klubu Karate oraz z Ostrowskiego KKK.
Ważnym elementem ceremonii był wspólny trening, który poprowadził shihan J. Gruba.

Źródło: Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai, red. Biuro Promocji

Najbliższe wydarzenia

31
Stycznia
godz. 08:00
31
Stycznia
godz. 20:15

Mapa Miasta