-A +A
05.12.2019
Swoimi pasjami dzielą się już od 10 lat

Ostrowskie Stowarzyszenie „Ludzie z Pasją” swoją działalność rozpoczęło w 2009 roku. Od tego czasu zrzesza ludzi w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach. Stowarzyszenie współpracuje z innymi organizacjami i działa również poza granicami powiatu. Inicjatywy podejmowane przez „Ludzi z Pasją” są bardzo pozytywnie odbierane przez społeczność lokalną.

Swój jubileusz 10-lecia Stowarzyszenie „Ludzie z Pasją” świętowało 2 grudnia. Spotkanie w Starej Elektrowni rozpoczął prezes Paweł Cieśluk. W krótkiej prezentacji przedstawił dotychczasową działalność Stowarzyszenia, które swoją misję realizuje poprzez popularyzację wiedzy o środowisku, edukację obywatelską i dbanie o dziedzictwo lokalne. Działalność wydawnicza to 4 numery „Rocznika Ostrowskiego” i 18 numerów „Zapisków Ostrowskich”. Członkowie Stowarzyszenia realizują też spektakle teatralne i musicale.

O początkach działalności Stowarzyszenia, podczas spotkania jubileuszowego mówił burmistrz Jerzy Bauer. Impulsem do założenia stowarzyszenia była potrzeba wspólnych działań łączących osobiste pasje z inicjatywami na rzecz powiatu ostrowskiego. Rozpoczynając działalność w stowarzyszeniu marzyło nam się działanie w obszarze społeczno- historyczno-kulturalnym, przyrodniczo-ekologiczno-turystycznym i edukacyjnym. Po 10 latach w naszym dorobku znajdują się wystawy, spektakle, publikacje, gry miejskie, konkursy, warsztaty, konferencje, wycieczki spotkania dyskusyjne i plenerowe – powiedział burmistrz.

W ramach obchodów jubileuszu 10-lecia „Ludzi z Pasją” odbyło się 13. spotkanie Klubu Dyskusyjnego im. Tomasza Merty. Gościem specjalnym był dziennikarz, publicysta, reżyser i producent filmowy Grzegorz Górny. Jego wykład na temat wojen kulturowych XXI wieku stał się punktem wyjścia do bardzo interesującej dyskusji. Gratulujemy jubileuszu i dziękujemy za wszelkie inicjatywy i działania podejmowane przez „LzP”.