-A +A
20.08.2018
Trwają intensywne prace przy Jatkach i Elektrowni. Otwarcie już jesienią!

W budynku starej elektrowni przy ul. 11 Listopada trwają intensywne prace budowlane. Dokonano podziału wewnętrznej przestrzeni budynku na dwie kondygnacje. Prowadzone są również prace instalacyjne i tynkarskie. W przeprowadzonym konkursie architektonicznym wyłoniono już wykonawcę na zaprojektowanie wyposażenia wnętrza budynku. Uzupełnieniem całości inwestycji jest teren wokół budynku. Obecnie trwają prace budowlane związane z zagospodarowaniem przyległego terenu. Remont budynku jest częścią projektu „Kultura pod napięciem”, dofinansowanego ze środków unijnych w ramach ROP WM 2014-2020.

Miasto pozyskało na realizację całego projektu 3 466 728,65 zł. Celem projektu jest poprawa dostępności do zasobów kultury, poprzez ich rozwój i efektywne wykorzystanie. Jego pierwszą część stanowił, niedawno zakończony, remont budynku przy ul. Warszawskiej 4, w którym mieścić się będzie Muzeum Dom Rodziny Pileckich. Budynek starej elektrowni poddany gruntownemu remontowi całkowicie zmieni swój wygląd i przeznaczenie. Dzięki realizacji projektu miasto zyska nowy obiekt kulturalny, przeznaczony pod działalność ochrony dziedzictwa lokalnego. Oddanie budynku do użytkowania zaplanowane jest na IV kwartał 2018 roku.

Trwają też prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół Jatek. W budynku Jatki trwają intensywne prace wykończeniowe. Już jesienią tego roku mieszkańcy miasta będą mogli korzystać ze stałej i interesującej oferty kulturowej. Jatki, jeden z nielicznych w Ostrowi Mazowieckiej zabytkowych budynków, został wyremontowany w ramach unijnego dofinansowania. Zobaczcie sami, jak zmienia się budynek i teren wokół niego. Wszystko nabiera nowoczesnego i przyjaznego charakteru.