-A +A
21.05.2019
Trwają prace nad powstaniem nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji

W Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie, które jest kontynuacją prac nad powstaniem nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Podczas spotkania dyskutowano na temat inwestycji, która ma powstać na terenie naszego miasta, o tym jak w praktyce wyglądać będzie realizacja inwestycji. Poruszona została również kwestia budżetu, jakiego będzie wymagała inwestycja. Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Radomiu poinformował, iż ostatecznie będzie on uzależniony od przetargów i wyłonienia wykonawców. Na dzień dzisiejszy można określić, iż będzie to kwota ponad 20 milionów złotych. Przybliżony czas realizacji inwestycji to około 2 lata. Burmistrz Jerzy Bauer mówił o tym, iż miejsce wybrane na budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji znajduje się w dobrej lokalizacji. Wspomniał również, że Miasto planuje w przyszłości realizację kilku inwestycji drogowych, które poprawią komunikację z komendą.

Policjanci z tutejszej Komendy Policji zasługują na lepsze warunki pracy, ponieważ jest to jedna z najlepszych jednostek w województwie mazowieckim – powiedział p. o. zastępcy Głównego Mazowieckiego Komendanta Policji w Radomiu Dariusz Krzesicki. Obecnie realizowane inwestycje spełniają wszelkie standardy europejskie. Wybudowanie nowej siedziby komendy wpłynie na poprawę warunków pracy policjantów oraz na komfort obsługi mieszkańców.

W spotkaniu wzięli udział: p. o. zastępcy Głównego Mazowieckiego Komendanta Policji w Radomiu - Dariusz Krzesicki, Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej – podinsp. Mirosław Olszewski, przewodniczący Miejskich Komisji Stałych, Kierownictwo Urzędu Miasta wraz z dyrektorami wydziałów.

Najbliższe wydarzenia

19
Października
godz. 11:00
25
Października
godz. 19:30
26
Października
godz. 11:00
26
Października
godz. 18:00
27
Października
godz. 20:00