-A +A
15.04.2019
Trzecia odsłona Jarmarku Wielkanocnego

Tradycja jarmarków trwa w Ostrowi Mazowieckiej od czasów Księżnej Anny Mazowieckiej. To ona w 1514 roku dała miastu przywilej odbywania 4 jarmarków rocznie i 1 targu tygodniowo. To w znaczący sposób przyspieszyło rozwój miasta. 

W niedzielę palmową 4 kwietnia odbyła się trzecia odsłona Jarmarku Wielkanocnego. W tym roku po raz pierwszy był on organizowany w nowym miejscu – przy budynku Starej Elektrowni. - Ta piękna przestrzeń po remoncie zyskała nowe życie, dlatego też mieszkańcy naszego miasta oraz okolicznych miejscowości mogli w trakcie trwania Jarmarku skorzystać z różnego rodzaju ofert wystawców. Można było tam kupić zarówno produkty spożywcze, takie jak: miody, sery, pieczywo, ciasta, oleje, herbaty, zioła, przyprawy, jak i ozdoby wielkanocne, w tym rękodzieła wykonane ze szkła, wikliny, stroiki, palmy wielkanocne i wiele innych atrakcyjnych towarów. Jarmark dodatkowo uświetnił występ zespołu BezWianka, a dla dzieci przygotowano stoisko rękodzieła, na którym przygotowywały ozdoby wielkanocne – mówi Agnieszka Suwalska, kierownik obiektów w Miejskim Dom Kultury.

A przed nami Mazowiecki Jarmark Księżnej Anny, który odbędzie się 8 czerwca na terenie przy stawie miejskim. Pojawią się na nim produkty regionalne, sztuka ludowa, rękodzieło artystyczne, kolekcjonerstwo i wiele innych produktów. Wezmą w nim udział wytwórcy z Ostrowi Mazowieckiej i całego regionu oraz z Kiermus. Będą też stoiska promocyjne ostrowskich firm, instytucji, organizacji pozarządowych, twórców i rzemieślników.

Fot. Barbara Siwek. Mazowiecki Jarmark Księżnej Anny, 2018

Zapraszamy!