-A +A
31.03.2017
Ty decydujesz – rusza Budżet Obywatelski 2018

Mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej zdecydują na co miasto wyda 200 tys. zł.

31 marca w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa burmistrza miasta Jerzego Bauera i Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego. – Budżet obywatelski jest próbą pobudzenia mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej do życia publicznego. Chcemy, żeby zainteresowali się swoim otoczeniem i mieli na nie realny wpływ. – mówi burmistrz Jerzy Bauer. – Pomysły mieszkańców oraz ich zaangażowanie w realizację projektów miejskich jest niezwykle cenne, dlatego zachęcam wszystkich do zgłaszania swoich pomysłów w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Na czym polega Budżet Obywatelski?

Miasto przeznacza 200 tys. zł na realizację projektów zgłoszonych przez mieszkańców z zastrzeżeniem, że muszą one mieścić się w kompetencjach gminy.  Wyłączone są projekty związane z budową i remontem dróg, ulic, chodników i ścieżek rowerowych. Jeśli projekt spełnia wszystkie kryteria poddawany jest pod głosowanie mieszkańców. Projekty, które uzyskają największą ilość ważnych głosów zostaną zrealizowane w 2018 roku.

Kto może wziąć udział?

W procesie Budżetu Obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej, który ukończył 16 lat oraz posiada adres zamieszkania możliwy do zweryfikowania na podstawie rejestrów ewidencji ludności.

Te daty warto zapamiętać

1 – 30 czerwca: mieszkańcy składają za pośrednictwem strony www.budzetobywatelski.ostrowmaz.pl lub w Urzędzie Miasta propozycje projektów z listami poparcia co najmniej piętnastu osób.

7 lipca: publikowana jest lista wszystkich złożonych projektów.

1 września: publikowana jest lista projektów, które spełniają wymagane kryteria.

11 – 17 września: na stronie www.budzetobywatelski.ostrowmaz.pl uruchamiany jest system głosowania.

6 października: publikowana jest lista zwycięskich projektów.

Platforma internetowa

II edycja Budżetu Obywatelskiego będzie realizowana głównie w oparciu o platformę internetową znajdującą się pod adresem www.budzetobywatelski.ostrowmaz.pl Na specjalnie przygotowanej stronie mieszkańcy mogą pobierać wszystkie niezbędne formularze, zasięgnąć informacji o przebiegu Budżetu Obywatelskiego, a także oddać głos.

Oprócz strony internetowej w Urzędzie Miasta uruchomiony zostanie punkt informacyjny dostępny od 3 kwietnia (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00). W punkcie będzie można uzyskać informacje na temat sposobu składania propozycji projektów, niezbędnych dokumentów, czy też kryteriów jakie projekt musi spełniać.

Podczas głosowania (11 – 16 września w godzinach 8:00 – 17:00) uruchomionych zostanie sześć punktów, w których będzie można oddać głos na jeden wybrany projekt:

Urząd Miasta, ul. 3 Maja 66
Miejski Dom Kultury, ul. 3 Maja 50
Miejska Biblioteka Publiczna, ul. 11 Listopada 8
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. K. Warchalskiego 3
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. H. Trębickiego 10
Centrum Dialogu Społecznego, ul. Partyzantów 7a

Szczegółowe informacje na temat Budżetu Obywatelskiego znajdują się na stronie www.budzetobywatelski.ostrowmaz.pl

Najbliższe wydarzenia

27
Lipca
godz. 09:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00
23
Listopada
godz. 10:00