-A +A
13.02.2019
Uczniowie aktywnie spędzili ferie zimowe

W województwie mazowieckim ferie zimowe trwały od 28 stycznia do 8 lutego 2019 r.

Dla uczniów koniec semestru zawsze jest okresem wzmożonego wysiłku intelektualnego. Następujące po nim ferie powinny być momentem wytchnienia, okazją do relaksu po ciężkiej pracy przez cały semester. Podczas wypoczynku uczniowie mogą nabrać energii do dalszej pracy, oderwać się od porannego wstawania, odrabiania lekcji i przygotowań do klasówek.

Czas wolny można przeznaczyć na zabawę w gronie kolegów oraz aktywny wypoczynek. Dla uczniów pozostających w mieście przygotowano bardzo atrakcyjną ofertę spędzenia wolnego czasu. W organizację ferii w mieście włączyły się szkoły, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dzieci miały możliwość skorzystania z zajęć tematycznych, sportowych, tanecznych, plastycznych, integracyjnych.

Po dwutygodniowej przerwie uczniowie wrócili do szkół wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania.

Autor: Dorota Goca, Wydział Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej

Atrakcyjny wypoczynek w czasie ferii zimowych zorganizowała swoim wychowankom Miejska Świetlica Socjoterapeutyczna. Każdego dnia dzieci aktywnie spędzały czas. Codziennie odbywały się zabawy integracyjne i zajęcia tematyczne, między innymi: kulinarne, komputerowe, plastyczne, sportowe.

Szczególnie atrakcyjne dla podopiecznych Świetlicy były warsztaty fotograficzne przeprowadzone przez EK STUDIOFOTO oraz wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy. Zajęcia w sali doświadczania świata i warsztaty w pracowni poligraficznej „Zatrzymać czas” dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Wychowanków odwiedził również funkcjonariusz policji, który przeprowadził zajęcia na temat tolerancji i dyskryminacji. Nie zabrakło również wspólnych wyjść: na basen, na lodowisko, do kręgielni, do kina oraz do pizzerii.

Minione ferie były szczególnym czasem bardzo aktywnego wypoczynku i wielu niezapomnianych wspólnych przeżyć.

(wychowawcy Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej)