-A +A
13.12.2019
Uczniowie SP nr 1 na gali Fundacji Świętego Mikołaja

W Warszawie odbyła się uroczysta gala Fundacji Świętego Mikołaja. Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowała dyrektor Ewa Subda oraz Jolanta Marulska, koordynator fundacji w SP nr 1. W skład delegacji weszło również troje uczniów zaangażowanych w zbiórkę pieniędzy: Anna Brzostek, Maja Śliz i Bruno Łuniewski.

Uroczystość rozpoczęła się w Pałacu Prezydenckim od spotkania z Pierwszą Damą Agatą Kornhasuer-Dudą, która opowiadał o życiu w Pałacu. Następnie udaliśmy się na galę do Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W uroczystości brało udział sześćdziesięciu wybranych przedstawicieli szkół z całego kraju. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 uzbierali aż 7249 złotych. Zapewniło im to pierwsze miejsce wśród szkół z miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Podczas uroczystości, która odbyła się 10 grudnia otrzymali list gratulacyjny i nagrodę w kwocie 1500 złotych. Jolanta Marulska udzieliła wywiadu dla radiowej „trójki” i Polskiego Radia, natomiast uczniowie pokrzepiliśmy się przy obficie zastawionym stole.

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu naszej szkoły i mamy nadzieję, że kolejne roczniki nowych uczniów będą kontynuowały zbiórki na rzecz zdolnej młodzieży.

Autor: Bruno Łuniewski, Szkoła Podstawowa nr 1