-A +A
31.05.2017
Uroczystość Złotych Godów

27 maja 2017 r. w Sali Konferencyjnej Ratusza odbyła się uroczystość „Złotych Godów” dla par małżeńskich, które przeżyły wspólnie 50 lat. Zebranych gości powitała Wanda Wiśniewska-Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, w tym Burmistrza Miasta Pana Jerzego Bauera, członków rodzin, lokalne media oraz wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie na to szczególne spotkanie. Jednak najserdeczniej powitała dostojnych Jubilatów obchodzących Jubileusz „Złotych Godów”.

Jubileusz Długoletniego pożycia małżeńskiego to jedna z wielu uroczystości w której uczestnictwo daje wiele satysfakcji i jednocześnie skłania do refleksji. Mija 50 lat, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość i wiarę, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście mimo wielu złożonych zdarzeń losowych. 50 lat to wiele, ale jakże szybko minęły te lata. Wasze 50-lecie trwałego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku dwojga kochających się osób – powiedziała kierownik USC Wanda Wiśniewska  

 Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską, oświadczając, że nadal będą czynić wszystko, aby ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Do wyrazów uznania i gratulacji dołączył Burmistrz Miasta Jerzy Bauer, który stwierdził, - że nie jest rzeczą prostą, jak się dwoje ludzi, obcych sobie do pewnego czasu, schodzi i pod jednym dachem mieszka przez 50 lat w zdrowiu i w chorobie, w dobrym i złym czasie. Czasem trudno jest polubić wady męża czy żony, ale jak się zaakceptuje drugą osobę, to ta jedność promieniuje nie tylko wobec dwojga ludzi, ale też na zewnątrz widać, że w relacji pomiędzy mężczyzną i kobietą jest coś szczególnego, po prostu jakiś blask bije. Na zakończenie złożył najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wzajemnej cierpliwości, wyrozumiałości i miłości.

Postanowieniem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy, medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” zostało odznaczonych 60 par. Odznaczenia osobiście wręczył Burmistrz Miasta Jerzy Bauer.

 

                                                                      Z-ca kierownika USC i DO

                                                                        Grażyna Reluga

 

Najbliższe wydarzenia

14
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
01
Września
od 01.09 do 30.11
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00