-A +A
02.08.2018
Wędkarze walczyli o tytuł Mistrza Ostrowi Mazowieckiej

Zarząd Koła Nr 64 zorganizował już po raz XVII Spinningowe Mistrzostwa Ostrowi Mazowieckiej o Puchar Burmistrza. Udział wzięło 59 zawodników, w tym 3 panie, z następujących miejscowości: Ostrów Mazowiecka, Małkinia, Komorowo, Mińsk Mazowiecki, Szczytno, Ostrołęka, Gostynin i Siemiatycze, Warszawa, Zegrze i Józefów. Przed rozpoczęciem zawodów burmistrz Jerzy Bauer wręczył paniom startującym w mistrzostwach słodkie upominki. Zawody odbyły się w jednej 5 turze, oczywiście na „żywej rybie”. Sędziowie na łódkach podpływali do zawodnika, mierzyli rybę, która natychmiast wracała do wody. Pomimo upału zawodnicy toczyli bój o Puchar i tytuł Mistrza . W skład komisji sędziowskiej wchodzili: Leszek Sommer, Grażyna Galas oraz Krzysztof Świerżyński. Po podsumowaniu wyników okazało się że 34 zawodników złowiło ryby, głównie szczupaki i okonie. Klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce, tytuł Mistrza oraz puchar zdobył Paweł Rukasz z Ostrołęki – 2410 pkt., II miejsce – Łukasz Garbulewski – Ostrołęka – 1370 pkt., III miejsce – Mirosław Biegaj – Małkinia – 1310 pkt., IV miejsce – Grażyna Kamieniecka – Ostrów Mazowiecka – 1110 pkt., V miejsce – Henryk Szostak – Komorowo – 1000 pkt., VI miejsce z taką samą ilością punktów – 850 – zajęli: Włodzimierz Kamieniecki z Ostrowi Mazowieckiej oraz Henryk Kolczyński z Komorowa.  Puchar i nagrody wręczył w imieniu burmistrza dyrektor MOSiR Bartłomiej Pieńkowski w towarzystwie prezesa koła Mirosława Gromka. Wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostały różne upominki. Zawodnicy czekając na wyniki zjedli ciepły posiłek, podzielili się wrażeniami i po wręczeniu nagród rozjechali do swoich miejscowości. XVII Spinningowe Mistrzostwa Ostrowi Mazowieckiej odbyły się 22 lipca.

Składamy podziękowanie naszym strażnikom z Społecznej Straży Rybackiej za sterowanie łódkami sędziowskimi oraz pomoc przy pomiarach ryb.  

Treść i foto: Zarząd Koła