-A +A
29.03.2018
W Jedynce obchodzono Święto Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 po raz kolejny obchodziła swoje święto, które związane jest z przysięgą Tadeusza Kościuszki na Krakowskim Rynku w 1794 roku.

W uroczystości z tej okazji udział wzięli: Proboszcz Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza ks. Mirosław Mierzejewski, Burmistrz Miasta Jerzy Bauer oraz jego Zastępca Zbigniew Chrupek, Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej Dorota Ambroziak, Przewodniczący Rady Rodziców Bartosz Kublik oraz jego Zastępca Paweł Andruszkiewicz, Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Jolanta Godlewska, przedstawiciel Polskiego Związku Łowiectwa w Warszawie Daniel Półtorak, Prezes Koła Łowieckiego „Mykita” Zbigniew Kempisty, przedstawiciel Koła Łowieckiego „Zielony Krąg” Ostrów Mazowiecka Andrzej Grabowski, przedstawicielka Szkoły Podstawowej w Długosiodle Marta Piotrak wraz z Pocztem Sztandarowym.

Życzenia dla całej społeczności Szkoły na ręce dyrektor Doroty Ziemczyk złożył Burmistrz Miasta Jerzy Bauer. Zgodnie z tradycją młodzież rozpoczęła uroczystość polonezem przygotowanym przez Barbarę Jaroszkiewicz. W części artystycznej przygotowanej przez Liliannę Kuczyńską, Łukasza Kuczyńskiego i Barbarę Jaroszkiewicz uczniowie przybliżyli mało znane epizody z życia patrona Tadeusza Kościuszki. Młodym aktorom towarzyszył chór prowadzony przez Agnieszkę Jakubiak.

Święto Szkoły jest okazją, aby nagrodzić wyróżniających się uczniów. W tym roku na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Amelia Andryszczyk, która wystąpiła w mini recitalu i Jakub Mikołajczyk laureat konkursu biologicznego przygotowany przez Bogusława Konrada. Nagrody książkowe otrzymali zwycięscy konkursów: plastycznego i wiedzy o patronie z klas I-III i IV-VII.

W pełnym energii, żywiołowym tańcu wystąpił zespół uczniów z klas IV przygotowany przez Justynę Jakubczyk przy współpracy wicedyrektor Joanny Krzyżak.

Na koniec zaproszeni goście wyrazili swoje uznanie dla pracy uczniów i nauczycieli w przygotowaniu Święta Szkoły i życzyli dalszych sukcesów, a przedstawiciele Koła Łowieckiego przyznali szkole Odznakę „Zasłużony dla łowiectwa”.

Całość uroczystości prowadziła Beata Sochocka Lipska, a dekorację przygotowały Dominika Pędzich i Katarzyna Krupińska.

Tekst: Łukasz Kuczyński. Fotorelacja: Danuta Brzostek. Red. Ewelina Szczapa