-A +A
24.08.2017
W Komorowie powstanie batalion Wojsk Obrony Terytorialnej

Decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej, w Komorowie powstanie jeden z tworzonych na terenie kraju batalionów Wojsk Obrony Terytorialnej. O lokalizacji batalionu WOT w Komorowie zadecydowała gotowa infrastruktura wojskowa. Do końca 2017 roku na terenie województwa mazowieckiego maja powstać dwie brygady obrony terytorialnej.

Oferta służby w Wojskach Obrony Terytorialnej kierowana jest do wszystkich osób, zarówno cywili jak i wojskowych i ma prowadzić do umocnienia zdolności obronnych naszego kraju. Ci, którzy zdecydują się skorzystać z takiej możliwości, a dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet, będą mieli szansę na podpisanie kontraktu od 1 do 6 lat w ramach OT.

Wszyscy ci, którzy chcieliby zasilić korpus oficerski WOT – zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej – będą mogli ubiegać się o miejsce na szkoleniu oficerskim Wojsk Obrony Terytorialnej. Na takie szkolenie aplikować mogą absolwenci następujących kierunków studiów: obronność i bezpieczeństwo państwa, zarządzanie kryzysowe, nauki społeczne, nauki humanistyczne, wychowanie fizyczne, edukacja i wychowanie, ekonomia. Ma to na celu zaspokojenie kluczowego zapotrzebowania na ekspertów z dziedzin newralgicznych dla tej formacji.

 

18 sierpnia w TVP 3 Warszawa w Kurierze Mazowieckim, ukazał się reportaż na temat odnowionych pomników, które są związane ze Szkołą Podchorążych Piechoty w Komorowie. Gośćmi reportażu Ewy Mamińskiej byli; Andrzej Mierzwiński, mjr Andrzej Komorowski oraz dyrektor Muzeum Dom Rodziny Pileckich- Dorota Socik.

Poniżej link do reportażu

http://warszawa.tvp.pl/33646719/18082017

foto: MON

Najbliższe wydarzenia