-A +A
01.09.2017
W mieście realizowanych jest wiele inwestycji

W mieście prowadzonych jest szereg inwestycji. O tym, na jakim etapie jest ich realizacja Rada Miasta jest informowana na bieżąco.

Wydział Rozwoju Gospodarczego przygotował na 38. sesję Rady Miasta obszerny materiał o przebiegu prac inwestycyjnych w Ostrowi. Zakończyła się realizacja I etapu budowy sieci kanalizacji sanitarnej na ulicy Podstoczysko i Witaminowej. Obecnie ZGK wykonuje przyłącza. W kolejnym etapie planowana jest budowa sieci deszczowej na tych ulicach, a w przyszłym roku położenie nawierzchni asfaltowej. Oddany został do użytku parking przy ul. Wiśniowej, obok cmentarza komunalnego. Wykonana została modernizacja i remont na ulicach osiedla Lubiejewska. W ramach prowadzonych prac wykonano kanalizację deszczową oraz położono nową nawierzchnię z kostki brukowej. Wspólnie z Powiatem Ostrowskim Miasto wybudowało parking przy ul. Rubinkowskiego, obok bursy szkolnej. Zamontowane zostały urządzenia siłowni zewnętrznej przy ul. Widnichowskiej, w pobliżu SP nr 3.

Dobiegają końca prace przy budowie boiska-lodowiska, które powinny zakończyć się w połowie września.  Trwa remont zabytkowego budynku „Jatek”. Prowadzone są prace przy nadbudowie budynków mieszkalnych przy ul. Wołodyjowskiego.

Podpisane zostały umowy z wykonawcami na budowę ulicy Gosiewskiego, Lechonia, Leśnej, Pogodnej i Zachodniej. Zawarte zostały umowy na opracowanie szeregu dokumentacji projektowych na budowę ulic, w tym m.in. na Modrą, Bielską, Modrzewiową, Lipową, Sportową, Łączną, Na Polance, Rodziewiczówny, przebicie Trębickiego.

Wyłoniony został wykonawca dokumentacji projektowej na budowę ciągów pieszo-rowerowych. Złożono wniosek do Starosty Ostrowskiego o wydanie pozwolenia na budowę.

Wyłonieni zostali wykonawcy, którzy zajmą się projektem i wykonaniem robót budowalnych w ramach zadania pod nazwą „Kultura pod Napięciem”. W wyniku prac przebudowana i zrewitalizowana zostanie stara elektrownia przy ul. 11 Listopada oraz wyremontowany budynek przy ul. Warszawskiej 4, w którym mieścić się będzie Muzeum Dom Rodziny Pileckich.

Szczegółowe informacje na temat realizacji miejskich inwestycji znajdują się w załączniku.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji z przebiegu XXXVIII sesji Rady Miasta Ostów Mazowiecka. Polecamy również wywiad z burmistrzem Jerzym Bauerem po zakończeniu obrad. Materiał można obejrzeć na kanale SpesTV Radio Nadzieja.

Tekst: Anna Kacpura