-A +A
20.12.2019
W Ratuszu dzielono się opłatkiem

Tradycyjnie na kilka dni przed Bożym Narodzeniem w Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie, na którym dzielono się opłatkiem i składano życzenia.

Harcerze z 29. DH „Pogodni” przekazali na ręce burmistrza Jerzego Bauera Betlejemskie Światło Pokoju. W świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich zebranych uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1, śpiewając kolędy i pastorałki. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 Elżbieta Mariańska przekazała na ręce burmistrza opłatek przywieziony od Polaków mieszkających na Kresach. Na początku grudnia delegacja szkoły udała się na Białoruś, by przekazać potrzebującym zebrane wcześniej produkty.

W spotkaniu opłatkowym udział wzięli proboszczowie oraz księża z ostrowskich parafii, prezesi miejskich spółek, dyrektorzy i kierownicy miejskich jednostek organizacyjnych, szkół i przedszkoli, radni miejscy, kierownictwo i pracownicy Urzędu Miasta.

Życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia złożył burmistrz Jerzy Bauer i przewodniczący Rady Miasta Robert Krajewski oraz ks. dziekan dr Jan Okuła.