-A +A
22.09.2020
Wakacje w Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej

Tegoroczne wakacje w Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej upłynęły atrakcyjnie i wesoło. Wychowankowie aktywnie wypoczywali, rozwijając swoje zainteresowania i korzystając z wielu atrakcji przygotowanych przez wychowawców.

Zabawy plenerowe, gry zespołowe oraz zajęcia sportowo - rekreacyjne na orliku, boisku Omega czy w Ogródku Jordanowskim były nieodzownym elementem codziennych zabaw. Były też zajęcia na basenie, kręgielni oraz seans w ostrowskim kinie. Główną atrakcją letniego wypoczynku była wycieczka do parku linowego w Broku, gdzie wychowankowie pod czujnym okiem instruktora pokonywali trasy wspinaczkowe o różnym stopniu trudności. Wyjazd zakończono wspólnym ogniskiem.

Nieodzownym elementem działań świetlicy jest profilaktyka. Podopieczni brali udział w zajęciach dotyczących bezpiecznych zachowań podczas wakacji, prowadzonych przez policjantów z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

Okres wakacyjny, choć nieco odmienny niż zazwyczaj, niewątpliwie obfitował w wiele niezapomnianych przeżyć i nowych doświadczeń, dzięki którym uczestnicy zajęć w Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej mieli okazję poznać się lepiej i jeszcze mocniej zintegrować. Wypoczęci i napełnieni optymizmem rozpoczynamy nowy rok szkolny.

Wychowawcy Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej