-A +A
22.11.2017
Warsztaty dla seniorów

Fundacja Dzień Dobry oraz Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej zapraszają osoby powyżej 60 roku życia na dwudniowe warsztaty rozwoju osobistego z psychologiem, streetworkerem, doradcą zawodowym, specjalistami od emisji głosu, wizażu i autoprezentacji.

- Rozwój toczy się przez całe życie człowieka. Bez względu na wiek musimy być elastyczni, istotą jest umieć adaptować się do sytuacji i wydarzeń napotykanych w życiu. Bywa tak, że niektórzy po przejściu na emeryturę nie potrafią się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Nie znajdują dla siebie miejsca w przestrzeni publicznej – wyjaśnia Anna Krajewska, prezes fundacji.

Warsztaty mają na celu nauczenie seniorów pracy na rzecz lokalnej społeczności, nauczenia czerpania satysfakcji z aktywnego spędzania czasu i wysiłku fizycznego oraz promowanie działań ludzi i grup o dużym potencjale społecznym - seniorów wzajemnie się wspierających.

Gościem specjalnym będzie Bernadeta Krynica, poseł na Sejm, zasiada w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Zdrowia.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia w Miejskim Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej u Roksany Grzegrzułki.

Termin 25-26 listopada 2017 (można zapisać się na sobotę, na niedzielę albo na oba dni)
Miejsce: Kino Ostrovia
Zajęcia od godziny 19.30
Wstęp wolny

Warsztaty są współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

źródło: Fundacja Dzień Dobry