-A +A
08.11.2019
Wieczór pełen astronomicznych wrażeń

Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszyły się obserwacje nieba. Wszystko za sprawą Planetobusu, który 7 listopada zawitał do Ostrowi Mazowieckiej.

Planowana była obserwacja w plenerze przy użyciu lornetek i teleskopu, ale z uwagi na zachmurzone niebo pokazy odbyły się w mobilnym planetarium na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. W ciągu kilku pokazów mieszkańcy zobaczyli m.in. gwiazdozbiory Andromedy i Kasjopei, Wielką i Małą Niedźwiedzicę oraz drogę mleczną. Była też okazja do obejrzenia planet z bliska oraz przeniesienia się poza naszą galaktykę. Dla wielu osób była to pierwsza wizyta w planetarium, i na pewno niezapomniane doświadczenie.

Zainteresowanie pokazem było bardzo duże, nie wszystkim udało się obejrzeć seans. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze ku temu okazja w najbliższym czasie. Zabiegamy o to, by Planetobus odwiedził jeszcze Ostrów Mazowiecką.

Projekt realizuje Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pokazy odbywają się przy sprzyjających warunkach pod gołym niebem lub w planetarium mobilnym z półokrągłym sufitem. Pokazy astronomiczne prowadzą na żywo edukatorzy Centrum Nauki Kopernik.

Czekamy na kolejne wizyty Planetobusu.

Najbliższe wydarzenia

13
Lipca
godz. 09:00
27
Lipca
godz. 09:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00