-A +A
08.11.2019
Wieczór pełen astronomicznych wrażeń

Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszyły się obserwacje nieba. Wszystko za sprawą Planetobusu, który 7 listopada zawitał do Ostrowi Mazowieckiej.

Planowana była obserwacja w plenerze przy użyciu lornetek i teleskopu, ale z uwagi na zachmurzone niebo pokazy odbyły się w mobilnym planetarium na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. W ciągu kilku pokazów mieszkańcy zobaczyli m.in. gwiazdozbiory Andromedy i Kasjopei, Wielką i Małą Niedźwiedzicę oraz drogę mleczną. Była też okazja do obejrzenia planet z bliska oraz przeniesienia się poza naszą galaktykę. Dla wielu osób była to pierwsza wizyta w planetarium, i na pewno niezapomniane doświadczenie.

Zainteresowanie pokazem było bardzo duże, nie wszystkim udało się obejrzeć seans. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze ku temu okazja w najbliższym czasie. Zabiegamy o to, by Planetobus odwiedził jeszcze Ostrów Mazowiecką.

Projekt realizuje Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pokazy odbywają się przy sprzyjających warunkach pod gołym niebem lub w planetarium mobilnym z półokrągłym sufitem. Pokazy astronomiczne prowadzą na żywo edukatorzy Centrum Nauki Kopernik.

Czekamy na kolejne wizyty Planetobusu.

Najbliższe wydarzenia

01
Maja
od 01.06 do 07.06
05
Czerwca
od 05.06 do 07.06
20
Czerwca
Całodzienne
12
Września
Całodzienne