-A +A
28.09.2020
Wieczór przy muzyce mistrzów

Podczas odbywającego się cyklicznie Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica” mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej usłyszeli zarówno dzieła sakralne, jak i świeckie. Były to utwory między innymi A. Vivaldiego, W. A. Mozarta i F. Chopina.

Jak zwykle niezapomnianych wrażeń w obcowaniu z muzyką klasyczną dostarczyli muzycy Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Znakomitym uzupełnieniem był występ sopranistki Natalii Szydło oraz skrzypka Piotra Sawickiego. Dyrygował dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Jan Miłosz Zarzycki. Jedną z artystek, którą mogliśmy usłyszeć podczas koncertu, była pochodząca z Ostrowi Mazowieckiej Joanna Bakun – klarnet. Swoje pierwsze kroki edukacji muzycznej stawiała w naszym mieście.

To jedno z niewielu wydarzeń kulturalnych, które mogliśmy zaoferować mieszkańcom w tym roku. Najwyraźniej był to oczekiwany koncert, bo frekwencja w kościele pw. Wniebowzięcia NMP była bardzo duża, a słuchacze domagali się bisów. W koncercie uczestniczył burmistrz Jerzy Bauer, który podziękował muzykom za wspaniały koncert.

Miasto od wielu lat współpracuje z Filharmonią przy organizacji koncertów muzyki klasycznej. Dodatkowo w Ostrowi Mazowieckiej realizowany jest miejski program edukacji muzycznej. Jest to projekt wspomagający proces rozwoju i edukacji dzieci z miejskich placówek oświatowych. Dzieci poznają różne gatunki muzyczne i taneczne oraz brzmienie i budowę instrumentów. Audycje są finansowane z budżetu Miasta Ostrów Mazowiecka.

Organizatorem koncertu, który odbył się 27 września była Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, zaś mecenatami koncertu: Miasto Ostrów Mazowiecka, Gmina Ostrów Mazowiecka, parafia pw. Wniebowzięcia NMP oraz Powiat Ostrowski. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Jego Ekscelencja ks. Biskup Janusz Stepnowski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski.

Najbliższe wydarzenia

31
Stycznia
godz. 08:00
31
Stycznia
godz. 20:15

Mapa Miasta