-A +A
09.12.2014
Współpraca ostrowskiej „2” z Bankiem Spółdzielczym

Nasza szkoła przystąpiła w br. szkolnym do Ogólnopolskiego Programu „Talentowi SKO” pod  patronatem Banków Spółdzielczych z Grupy BPS. Jego celem jest wspieranie  talentów wśród dzieci i młodzieży. Uczy szacunku dla pieniędzy, promuje dobre nawyki w oszczędzaniu i zaradność życiową.

 

Naszym patronem jest Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej, który wspiera naszą szkołę w różnorakich działaniach. Nasi uczniowie uczestniczyli  już  min. w lekcjach na terenie Banku, gdzie mogli zobaczyć pracę banku „od podszewki”. Uczniowie poznają na takich lekcjach ekonomi min. organizację pracy Banku , jego produkty, nowoczesne rozwiązania. Niesamowitą przygodą jest np. maszyna licząca pieniądze, na której każdy uczestnik może "popracować", maszyna do rolowania monet, czy też bankomat od środka. Bardzo istotnym elementem tej lekcji są praktyczne informacje, jak odróżnić banknoty fałszywe od prawdziwych.

 „Nasz Bank” pamięta o swoich SKO-wiczach i oprócz przekazywanej wiedzy, stara się umilić im szkolną rzeczywistość. Z okazji Mikołajek zawitał do naszej szkoły Zielony Mikołaj. Ku wielkiemu zdziwieniu wszystkich, zobaczyliśmy przez okna, jak od strony Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej, w kierunku naszej szkoły podąża Zielony Święty Mikołaj ze Śnieżynką. Przyniósł naszym uczniom słodkości i świąteczne gadżety. Bardzo dziękujemy Zielony Mikołaju, za te chwile  radości i uśmiech na buziach naszych uczniów. Cieszymy się, że pamiętałeś o naszej szkole :)

                                                                       Opiekunowie  SKO

                                                                       E. Karpińska – Bednarczyk i M. Pielaszek

 

Najbliższe wydarzenia

27
Lipca
godz. 09:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00
23
Listopada
godz. 10:00