-A +A
01.02.2018
XVI Mistrzostwa Klubu OKKK

Po raz szesnasty karatecy trenujący w Ostrowskim Klubie Karate Kyokushinkai, mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w turnieju o mistrzostwo klubu. W tym roku w 16. Noworocznym Turnieju wystartowało 60 najmłodszych zawodników i zawodniczek. Rywalizacja była zacięta i emocje sięgały zenitu. Najlepszymi zawodnikami w tym roku okazali się Tomasz Parafiński i Ewa Pasek. Obydwoje wywalczyli pierwsze miejsca w kumite oraz pierwsze miejsca w kata. Również pozostali zawodnicy zaprezentowali wzorową postawę sportową. Dla wielu z nich był to pierwszy start w życiu w zawodach sportowych.

Bardzo dobrze spisał się skład sędziowski, który złożony był z doświadczonych już zawodników i zawodniczek. Nie startowali oni w turnieju jednak ich rola była równie ważna. Sprawowali pieczę nad bezpieczeństwem walk i musieli wydawać sprawiedliwe wyniki. Dla nich postawienie się w roli sędziego podczas zawodów jest również kolejnym doświadczeniem, które pozwoli sięgać po kolejne trofea na poważnych zawodach.

Podczas zawodów również mogliśmy liczyć na zaangażowanie rodziców i pozostałych starszych zawodników, którzy sprawnie przygotowywali zawodników do walk. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai pragnie w tym miejscu podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju. Bez nich te zawody nie mogłyby się odbyć.

Wyniki turnieju

źródło:OKKK