-A +A
19.09.2017
XVII Mazowiecki Spinning Bugu

17 września br. w Broku nad Bugiem odbyły się spinningowe zawody, zorganizowane przez Koło nr 64 PZW w Ostrowi Mazowieckiej. Rozpoczęły się ciepłym posiłkiem a następnie wciągnięciem flagi PZW na maszt. Zawody odbyły się na „żywej rybie”, zgodnie z Uchwałą Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW. Wzięło w nich udział 67 zawodników a głównym sędzia zawodów był Leszek Sommer. Prezes Koła Mirosław Gromek wraz z dyrektorem MOSiR Bartłomiejem Pieńkowskim wręczyli puchary, dyplomy i nagrody zawodnikom z pierwszej szóstki.

Klasyfikacja:

I miejsce Dariusz Gromek z Komorowa – 1500 pkt
II miejsce Tomasz Korzeb –1300 pkt
III miejsce Marcin Janicki z Łomży – 1250 pkt
IV miejsce Włodzimierz Kamieniecki z Ostrowi Mazowieckiej – 950 pkt
V miejsce Maciej Mateuszuk z Siemiatycz – 885 pkt
VI miejsce Hubert Paluch z Ostrowi Mazowieckiej – 800 pkt

Puchar ufundowany przez Starostę Ostrowskiego dla najlepszego zawodnika z powiatu ostrowskiego, otrzymał Dariusz Gromek a najlepszym zawodnikiem Koła Nr 64 okazał się Tomasz Korzeb.

Dariusz Gromek otrzymał również puchar ufundowany przez Zarząd Okręgu Mazowieckiego PZW, za złowienie największej ryby. Panie startujące w zawodach otrzymały nagrody ufundowane przez Waldemara Waleszkiewicza z biura OM PZW w Ostrołęce oraz Andrzeja Zadrogę z Firmy DOMECH.

Za złowienie największych ryb zawodnicy zostali wyróżnieni pucharkami - Dariusz Gromek z Komorowa za szczupaka, Maciej Mateuszuk z Siemiatycz za bolenia, Robert Kwiecień z Marek za okonia oraz Bartłomiej Pieńkowski z Ostrowi Mazowieckiej za klenia. Dariusz Gromek wylosował główną nagrodę - echosondę, z pośród łowców największych ryb.

Zawodnicy z poszczególnych miejscowości:

Mrozy - 2, Legionowo – 4, Mińsk Mazowiecki – 1, Ostrów Mazowiecka – 23, Ostrołęka – 9, Małkinia – 4, Łomża – 1, Komorowo – 8, Marki – 4, Siemiatycze – 3, Szczytno – 2, Gdańsk – 1, Olsztyn – 1, Prostyń – 4.

Sponsorzy zawodów:

Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka; Burmistrz Miasta i Gminy Brok; Starosta Ostrowski; Firma Schneider Polska; Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej; Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej; Zakład Budowlano-Handlowy K. Król,  J. Drabot; firma Ubezpieczeniowa UNIQA; firma DOMECH w Ostrowi Mazowieckiej; Restauracja „Gracja” w Broku; Okręg Mazowiecki PZW w Warszawie; Biuro OM PZW w Ostrołęce; Salon Wędkarski w Ostrołęce; Hurtownia wędkarska „Spinwal”w Warszawie; Hurtownia wędkarska "Balsax" w Kłodzku; Producent woblerów Siek-M  P. Barbara i Marek Wieczorek ze Zwolenia; Hurtownia Water – King oraz „RIOMES” producent wirówek Grzegorz Wadecki w Ryjewie. Na zakończenie zwycięzca zawodów opuścił flagę PZW i uczestnicy rozjechali się do swoich miejscowości.

                                                                      Zarząd Koła